Ohlédnutí za zázrakem pro malou Reginku v Bohuslavicích

Main_balonky_
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Kyjov - Nejkrásnější svátky v roce jsou již minulostí, ale tento dojemný příběh ještě z nedávné doby stojí určitě za zveřejnění v Novém Slovácku. Příspěvek je od Jovanky Rybové, ředitelky ZŠ a MŠ Bohuslavice.         
Předvánoční zpívání, které se v polovině loňského prosince uskutečnilo před základní školou v Bohuslavicích, jsme zahájili novinkou-vypouštěním balónků s přáním Ježíškovi. Po několika úvodních pokusech, kdy nevzlétly ani nad budovu naší školy, se nám přeci jen podařilo nasměrovat je k oblakům. Nikdo ale tehdy ani v nejmenším nedoufal, že by některé z balónků mohly urazit tak dalekou cestu…
Ještě před odchodem na vánoční prázdniny naši školu kontaktoval Slawomir Lewicki z polské vesničky Gliny Male, který u svého domu našel balónek s přáním Ježíškovi. Bylo na něm uvedeno pouze jméno odesilatelky a název obce, ve které bydlí. Pan Slawomir si ale dal tu práci a prostřednictvím kyjovské radnice se dopátral k celé adrese děvčátka z Bohuslavic. Z obce, kterou od jeho rodné vesnice dělí skoro pět set kilometrů. Během vánočních svátků přišel překvapené Regince balík z Polska, ve kterém našla nejen vytouženou panenku, ale taky spoustu sladkostí. Moc nás celý příběh dojal a slovy ani nedokážu vyjádřit emoce, které v nás toto nádherné gesto vyvolalo. Jsem nadšená, že se stále najdou lidé, kteří chtějí být dobrými anděly a zcela nezištně nadělovat radost někomu jinému. Děkujeme, Ježíšku! Za naději, že zázraky se stále ještě dějí.               (av)

DISKUZE

comments powered by Disqus