Studenti diskutovali se zastupiteli o problémech města

Main_3a_diskuze_5
FOTO: Michaela Ivánková

Hodonín -  Studenti šesti středních škol Hodonínska se v minulém týdnu setkali s některými hodonínskými zastupiteli a diskutovali s nimi o některých problémech města. „Na pracovním semináři získali informace o řízení města i o možnostech, jak se do řízení města či obce zapojit. Vytipovali nejzajímavější problémy a společně se pak pokusili najít kroky k řešení,“ uvedl hodonínský mluvčí Josef Horníček.
Setkání se studenty se kromě místostarostů Jiřího Jandy a Ladislava Ambrozka účastnila i senátorka Anna Hubáčková, zastupitelé Jan Navrátil a Martina Milerová a vedoucího odboru sociálních věcí a školství Michaela Klepáčová. V diskuzi studenti vybrali několik témat, mezi nimi například cyklostezky a bezpečnost cyklistů ve městě, relaxační zóny a více zeleně v centru města či parkování ve městě.
"Tento workshop je už sedmým v pořadí a dosud se jich zúčastnilo asi sto osmdesát studentů," přiblížila projekt jedna z jeho organizátorek Zdeňka Dudová ze spolku Mezigenerace, který usiluje mimo jiné o zapojení mladých lidí do společenského dění. (iva)
 

DISKUZE

comments powered by Disqus