Jednejte včas. Prevence nebolí. Přijďte si bezplatně vyšetřit ledviny.

Main_hds_nemocnice_hodon_n_2
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Hodonín - Mezinárodní federace pro onemocnění ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně vyhlašuje na druhý čtvrtek v měsíci Světový den ledvin. Tématem toho letošního jsou „ledviny a zdraví žen“. Mnoho nefrologických pracovišť podporuje osvětu a prevenci a v tento den vždy otvírá své ambulance a dialyzační střediska veřejnosti k preventivním prohlídkám. Kdokoliv má tak možnost nechat se zdarma a bez objednání vyšetřit.
Prvním rokem se k této osvětové akci připojí i nefrologická ambulance Nemocnice TGM Hodonín, p. o., která je nedílnou součástí Hemodialyzačního střediska pod vedením paní prim. MUDr. Jitky Slivkové.

Přijďte 9. března (u nás mimořádně druhý pátek v  březnu patří prevenci) mezi 9:00 až 11:00 hodinou do nefrologické ambulance a využijte možnost zdarma si nechat změřit krevní tlak, vyšetřit moč příp. krev či zhlédnout nově zrekonstruované prostory pracoviště hemodialýzy. Zjistíte, zda již netrpíte nějakým onemocněním ledvin nebo jak lze těmto nemocem předcházet.

Ročně v naší ambulanci vyšetříme přes 4 tisíc pacientů, většina z nich zůstává v našich kontrolách již celoživotně. Dále zajišťujeme hemodialýzu jako jednu z forem náhrady funkce ledvin pro pacienty z oblasti Kyjovska, Veselska a Hodonínska. Na 12 lůžkách je v současné době dialyzováno 90 pacientů. S tímto počtem se hodonínská dialýza řadí k jedné z největších středisek v České republice.

Pečujme o své ledviny a pojďme se o jejich důležitosti dovědět mnohem víc. Prvním krokem může být využití světového dne ledvin na našem pracovišti k bezplatnému vyšetření.

MUDr. Beáta Kromerinská

a kolektiv nefrologické ambulance

DISKUZE

comments powered by Disqus


16:15 | 04. Červen 2018
Kultura

KAM VE VESELÍ A OKOLÍ v červnu 2018

List_bez_n_zvu_1

Blatnice pod Svatým Antonínkem www.obecblatnice.cz tel.: 518 331 2252. – 3. 6. Víkend otevřených památkových domků / Ojedinělé zpřístupnění památkových domků, objektů ...