Nemocnice v U. Hradišti má nové přístroje pro rehabilitaci

Main_uh_nem_ocnice
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Uherské Hradiště 16. března (ČTK) - Rehabilitační oddělení Uherskohradišťské nemocnice má nové přístroje pro robotickou rehabilitaci za deset milionů korun. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských nemocnic Dana Lipovská.

Fyzioterapeuti mají k dispozici speciální stůl, robotický chodník, tedy trenažér chůze vybavený senzory, které snímají došlap pacienta, systém pro stabilizaci trupu, robotickou rehabilitaci ruky či přístroj využívající k rehabilitaci vysokofrekvenční elektromagnetickou energii. Pořízení přístrojů z 85 procent hradily evropské dotace, zbytek zaplatila nemocnice.

Mezi nejzajímavější patří podle mluvčí systém pro robotickou rehabilitaci ruky, který stál téměř dva miliony korun a který provádí cvičení v přesně vymezeném rozsahu a slouží k obnově hybnosti ramene, lokte a zápěstí. Nejde jen o cvičení ruky, stimuluje se také motorické učení mozku.

K rehabilitaci ruky a prstů využívají fyzioterapeuti také další přístroj. "Jde o rukavici ovládající mechanický pohyb jednotlivých prstů, dále rukavici vybavenou senzory snímajícími vlastní pohyb a rukavici na druhou, tedy nepostiženou ruku, která zrcadlovým mechanismem ovládá postiženou končetinu," uvedla primářka rehabilitačního oddělení Jolana Dostálková. Přístroj je určený zejména pacientům po cévní mozkové příhodě.

"Rehabilitační oddělení Uherskohradišťské nemocnice je teprve třetím pracovištěm v České republice, které je tímto přístrojem vybaveno. Dalšími dvěma jsou rehabilitační ústavy v Hrabyni a Kladrubech," uvedla mluvčí.

DISKUZE

comments powered by Disqus


20:14 | 20. Duben 2018
Zprávy

Slovácký bazar

List_garage-sale-151190_640

RUBRIKA nabídka PráceHLEDÁME PRO PRÁCI DO BELGIE POMOCNÉ DĚLNÍKY NA TŘÍDĚNÍ ODPADU, PLAT 10 EURO/HODINA, DÁLE ŘEZNÍKY, PLAT 13 EURO/HODINA - UBYTOVÁNÍ ZAJIŠTĚNO. INFO ...