Šlágr posledního kola druhé ligy zvládl lépe domácí nováček

Main_18_11_9a_foto-futsal-uh-ho-11-2018__b
Hodonínští futsalisté (bílé trika) důležitý duel v Uherském Hradišti v pátek... | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Druhá futsalová liga (skupina Východ) měla v pátek večer na pořadu poslední kolo tohoto ročníku, které mělo definitivně prozradit, kdo bude při nezájmu VŠB Ostravy aspirovat na případný postup mezi českou futsalovou smetánku. Ve hře byly tak stále tři týmy: nováček z Uherského Hradiště, ex-ligista z Hodonína a brněnský Atraps-Hombres. Proto se nejvíce očekával duel v Uherském Hradišti, kam zajíždělo hodonínské Tango. V Městské hale nechyběla ani Česká televize (přenos by měl být 28. března na kanálu ČT Sport) a přímý přenos dával internetový portál TVCOM.cz!

DRUHÁ FUTSALOVÁ LIGA (VÝCHOD) – 18. KOLO:

SFFA BAZOOKA CF UHERSKÉ HRADIŠTĚ – FC TANGO

HODONÍN 7:4 (3:2)

Zaplněná hala viděla dramatické utkání, ve kterém se paní štěstěna obrátila vyloženě na stranu domácího nováčka, který vedl na konci sedmé minuty již 3:0. Hosté stačili do přestávky snížit na rozdíl jediného gólu, a když po osmapadesáti sekundách druhého poločasu srovnal po skluzu Levčík na 3:3, mohlo se začít od nuly! V podstatě celý druhý poločas hrál Hodonín riskantní hru bez gólmana, vytvořil si spoustu vyložených šancí, ale v pátek devátého března prostě Tangu nebylo přáno! Navíc hra bez gólmana, při které hosté hráli zejména přes levou stranu, kde spoléhali především na zakončovatele Buršíka, nepřinášela kýžené branky a proto zákonitě přibývalo na hostujících sálovkách hodně nervozity. Naopak všechny čtyři góly ve druhé části inkasovalo Tango do prázdné branky, když domácím vyšla vyčkávací taktika. Nikam se totiž nehrnuli, nechali hrát svého soka a protože jim výborně zachytal Radek Janečka, trápení Hodonína pokračovalo. Hodonín se tak s tímto ročníkem rozloučil porážkou, ale šanci na okamžitý návrat do první ligy ztratil již po nevydařeném podzimu, když po pěti kolech dokázal získat pouhých pět bodů z patnácti možných! A tady musíme především hledat příčiny toho nezdaru: to další bylo jen doháněním bodového manka a očekáváním, že další aspiranti na možný postup do nejvyšší soutěže budou klopýtat, protože i na ně by přece měla přijít ztráta formy. Sezona je tak za námi, určitě se celkově nevydařila podle představ vedení klubu, hráčů a fanoušků, ale teď nezbývá, než si ji v klidu a bez emocí zodpovědně a objektivně v týmu rozebrat  a pořádně se připravit na další futsalový ročník.

STATISTIKA UTKÁNÍ:

Branky a nahrávky: 3:31 Roman Sopůšek, 4:47 Lukáš Křivánek (Ohnutek), 6:55 Lukáš Křivánek (Malý), 33:26 Lukáš Křivánek, 33:50 Jan Bartoš (Křivánek), 37:37 Roman Sopůšek, 38:52 Jan Bartoš – 10:09 Tomáš Pospiš (Doubravský), 19:47 Bohumír Doubravský, 20:58 Patrik Levčík, 39:46 Dimostenis Chadzidis (Levčík), žluté karty: 33. Tomáš Ohnutek – 25. Patrik Levčík, rozhodovali: Michal Gasnárek a Radim Čep, třetím arbitrem byl Tomáš Slanina, delegátem byl Karel Linhart, přítomno na 350 diváků, kteří vytvořili výtečnou atmosféru (mezi nimi jak domácí, tak i hostující bubeníci).

„Chtěli jsme jít do vedení, protože jsme věděli, že Hodonín je dobrý na míči. O přestávce jsme si řekli, že nemůžeme bláznit a musíme trpělivě čekat na chybu soupeře. Ona dlouho ale nepřicházela, ale pak přišla chvíle našeho Lukáše Křivánka, asi dnes náš nejlepší hráč, který to z první trefil do prázdné branky. My jsme především nechtěli pustit Tango do vedení, což se povedlo. Za stavu 6:3 jsem již věřil, že to zvládneme. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ byl přesvědčený domácí trenér JAROSLAV HASTÍK.

„Myslím si, že jsme si tu sezonu prohráli již dávno. Co k tomu říct? Rychlý začátek, obdrželi jsme tři góly, ale pak jsme se do zápasu vrátili, když jsme vyrovnali na 3:3. Možná jsme neměli hrát tak dlouho bez brankáře, ale opět jsme udělali hrubé chyby, po kterých domácí skórovali do prázdné branky. Dnes ta naše střelba byla žalostná, prostě bída. Všechno šlo do druhého patra, nebyli jsme schopni trefit branku. Bohužel nedáváme góly a to je chyba. Chleba se ale lámal na podzim, kde jsme poztráceli zbytečně moc bodů, zejména v domácím prostředí. Myslím si, že jsme měli tým na postup. Domácí byli šťastnější,“ hlásil těsně po porážce hodonínský kouč MIROSLAV BARTYZAL.

„Dnes zatím víme, že s první ligou se loučí Jeseník a Třinec. Termín na podání přihlášky do soutěží je konec dubna, takže je předčasné spekulovat, kdo se nakonec od nového ročníku v první lize objeví. Šanci mají vedoucí týmy z obou druhých lig (ve skupině Západ zatím vede Zlej sen Liberec), ovšem může se stát, že do ligy se podívá někdo ze druhých míst v konečných tabulkách druhé nejvyšší soutěže,“ prozradil našemu týdeníku hlavní sekretář futsalu v Česku MARTIN PRŮŠA.

DALŠÍ VÝSLEDKY POSLEDNÍHO (18.) KOLA:

VŠB TU Ostrava – VŠ SK futsal Zlín 5:3 (2:1),

Pramen Havlíčkův Brod – Tatran Baracuda Jakubčovice nad Odrou 10:8 (6:5),

FC Baník Ostrava – FC Atraps-Hombres Brno 3:3 (1:2),

SK Amor Lazor Vyškov – Žabinští Vlci Brno 4:2 (1:0).


KONEČNÁ TABULKA 2. FUTSALOVÉ LIGY

1. VŠB Ostrava 12 2 4 135:86 38

2. Uh. Hradiště 12 1 5 117:72 37

3. TANGO HODONÍN 10 4 4 101:60 34

4. Atraps Brno 10 4 4 91:80 34

5. Zlín 9 1 8 88:79 28

6. Baník Ostrava 8 1 9 67:65 25

7. Vyškov 8 1 9 95:86 25

8. Jakubčovice n. O. 5 2 11 97:125 17

9. Vlci Brno 4 2 12 56:88 14

10. Havl. Brod 3 0 15 77:183 9

(jop)

DISKUZE

comments powered by Disqus


08:29 | 09. Srpen 2019
Zprávy

O pohár starosty

List_sdh-vrbka

Jednodenní soutěž o pohár starosty obce Hrubé Vrbky v požárním útoku mužů a žen zařazenou do soutěže Grand Prix Hodonín připravují horňáčtí hasiči na 18. srpna se ...