Turisté si užili pochodu Zimní přírodou

Main_18_11_10a_vpravo_turist__si_u_ili_pochodu_zimn__p__rodou_2
Do malebné obce na Kyjovsku zavítali o první březnové sobotě i pochodníci z M... | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

VŘESOVICE – Již patnáctý ročník pochodu Zimní přírodou pořádali aktivní funkcionáři z Klubu českých turistů (KČT) ve Vřesovicích. Pro přítomné byly k dispozici tři trasy, a to 5, 8 a 10 kilometrů. Kontroly byly umístěny na hoře Svatého Klimenta, v altánku pod Koryčanskou kaplí a v lesním Baru. V cíli dostal každý účastník plaketu a diplom.

Nejmladším účastníkem byl Matyáš Navrátil (6 měsíců) z Vřesovic, nejstarším 95letý nestor české turistiky, Vojtěch Rosůlek ze Starého Města, nejvzdálenějším Jaroslav Kavalír z Mladé Boleslavi, nejpočetnější rodinou byla ta od Vojtěcha Pavlecha z Vřesovic a nejpočetnější výpravy byly z Vřesovic, Kyjova, Hodonína, Ježov a Brna. Pochod absolvovalo celkem 251 turistů z 57 obcí a měst.

„Jsme moc rádi, že po dlouhé době na této akci napadl sníh, který naštěstí vydržel po celou dobu pochodu. Všechny tři trasy vedly na horu Svatého Klimenta, kde byla kouzelná zimní atmosféra. Přítomní tak nejenom udělali něco pro své zdraví, ale navíc se jejich účast započítává do dlouhodobé soutěže „O zlatého turistu 2017-2021,“ prozradil týdeníku NOVÉ SLOVÁCKO předseda KČT ve Vřesovicích MIROSLAV VACULÍK.

Příští akcí KČT – odbor Vřesovice bude sedmnáctý ročník „Putování Moravským Slováckem,“ které se uskuteční 5. května 2018.

(red)

DISKUZE

comments powered by Disqus


08:29 | 09. Srpen 2019
Zprávy

O pohár starosty

List_sdh-vrbka

Jednodenní soutěž o pohár starosty obce Hrubé Vrbky v požárním útoku mužů a žen zařazenou do soutěže Grand Prix Hodonín připravují horňáčtí hasiči na 18. srpna se ...