V Louce zaznamenali rekordní počet „tekutého“ ovoce

Main_ko_t__av
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Louka-V horňácké obci finišují s přípravami na 12. ročník „Lúckého koštu od varených po tekuté“. Letos poprvé se tato akce konaná v sobotu 14. dubna kolem modrého ovoce z dvojího stavu obejde bez jednoho z trojice spolupořadatelů, místních zahrádkářů, kteří měli na starosti košt „tekutého“.

„Neumíme si představit, že bychom tuto atraktivní nabídku pro návštěvníka vypustili. Za náhradu této organizace se našlo v obci několik jedinců včetně zastupitelů obce a společně se nám podařilo nečekaně sesbírat velké množství destilátů. Kvalitní vzorky máme nejen od místních dárců, z Horňácka, ale i z různých míst Slovácka a také z příhraničí Slovenska,“ informuje hlavní pořadatelka, starostka Louky, Anna Vašicová.

„Poctivě rovněž sháníme tuhý stav koštu-povidla včetně pečiva a cukroví. Minulý týden v pátek odpoledne proběhla degustace slivovice a jiných pálenek. Včera se místní ženy tradičně sešly při degustaci povidel. Nás pořadatele těší, že lidi mají o akci zájem, ptají se na program, zda bude dost slivovice, jaké budou speciality. Tak doufám, že i tento ročník se vydaří a všichni návštěvníci si přijdou na své,“ poznamenává další organizátorka Marie Škopíková.

Oblíbený „Lúcký košt od varených po tekuté“ má tradičně i „příchuť“ folklorní. Od 14.00 hodin vystoupí v hlavním sále kulturního domu: Horňácká cimbálová muzika Jožky Staši, ženský sbor z Velké nad Veličkou, mužský sbor z Vacenovic, ženský sbor Erteple z Hodonína, mužský sbor z Louky. Určitým vrcholem bude zvláště pro horňácké publikum vystoupení podlužáckého pěveckého dueta Boženky a Zdeňka Baťkových za doprovodu cimbálu. Slovem celé odpoledne uvede Jiří Miškeřík z Hrubé Vrbky.


DISKUZE

comments powered by Disqus


15:38 | 27. Červen 2018
Kultura

NOC NA KARLŠTEJNĚ

List_noc_na__karlstejne_a3_mail

ZÁMECKÝ PARK – 30. 6. 2018 v 20.30 NOC NA KARLŠTEJNĚ muzikálovou komedii plnou známých písniček přiveze do Strážnice Moravské divadlo Olomouc. Nene...