Jediné koupaliště na Horňácku prodělává rozsáhlou rekonstrukci

Main_pl_n_rekonstrukce_lipovsk_ho_koupali_t_
Plánek rekonstrukce koupaliště v Lipově | FOTO: Redakce

Lipov-Již toto léto se mají znovu otevřít na okraji obce ve směru na Louku brány koupaliště. Před dvěma lety zde začala probíhat rozsáhlá rekonstrukce v hodnotě  kolem 24 milionů korun. Jejím cílem je úprava stávajícího bazénu, který svým stářím neodpovídá jak po stavební, tak po technologické části současným požadavkům.

Koupaliště v Lipově bylo vybudováno v akci Z v rozmezí let 1975-1983.

„U bazénu bude odbourána jeho horní část včetně žlábku, do bazénové vany bude osazen nerezový bazén rozměru 20,43 x 32,96 metrů a hloubky 1,2-1,6 metrů,“ popisuje současný pracovní ruch na stanovišti Jan Miškeřík místostarosta Lipova. Obec je správcem areálu jehož kapacita má pojmout až na pětistovku návštěvníků. Předpokládaný termín otevření a zahájení zkušebního provozu je plánován na červenec.

Projekt „Rekonstrukce a stavební úpravy bazénu a technologické části koupaliště Lipov“ budeme realizovat v roce 2018 s celkovým rozpočtem cca 24 mil. Kč.

V mikroregionu Horňácko čítajícím devět obcí se nenachází žádné letní koupaliště. Proto jeho výstavbu podporují všechny obce regionu. „Koupaliště leží na velmi pěkném místě u břehů říčky Veličky a přímo na cyklotrase, vedoucí obcí, takže je také předpoklad využití projíždějícími cykloturisty. Výstavba koupaliště tak přispěje k zatraktivnění regionu pro potenciální návštěvníky,“ míní Jan Miškeřík.

Přispět k tomu může rovněž i plánovaná výstavba krytého bazénu v centru regionu Velké nad Veličkou u sportovní haly. „Jeho studii máme zpracovanou několik let, ale nedostatek vody výstavbu oddaloval. Nyní už máme díky nově vybudovanému horňáckému vodojemu vody dost a neměl by být problém. O stavbě krytého bazénu budou rozhodovat budoucí zastupitelé,“ prohlásil velický starosta Jiří Pšurný, který za dlouhodobého působení na radnici neopomenul při budovatelských dílech v obci ani na možnost této výstavby.

DISKUZE

comments powered by Disqus