Poklady babiččiny kuchyně: Bramborové šlíšky s mákem. Skvělé jsou i na slano, s cibulkou a se zelím.

Main__l__ky_10
Bramborové šlíšky s mákem | FOTO: Redakce

Vracov - Když se řekne „šlíšky s mákem“, zní to jako sladká mantra z dětství. Na většinu z nás totiž tahle sladká dobrota čekávala sem tam v kuchyňce u babičky, když jsme se vraceli cestou ze školy. Starodávné recepty našich babiček jsou zase v módě. Třeba jako tyčky z bramborového těsta hojně maštěné sádlem. Tyhle „obyčejné“ šlíšky dělávala moje babička Maruška Lopraisová ve Vracově co chvíli. Byly totiž levné – brambory si každý pěstoval tehdy doma sám-a celkem rychlé. Na rozdíl od podešví, kterým se na Veselsku říká patenty, na Kyjovsku laty a směrem k Břeclavi zase přesňáky. O ty jsme musely babičku pokaždé uprosit, protože byla celé dny na poli. A takové „podešvy“ pro pětičlennou rodinu, to je práce na půl dne. Pamatuji si, jak jsme je vždycky se sestrou pojídaly u babičky ve skromné kuchyňce a s umaštěnou pusou a zuby plnými máku pak běhaly po dvoře. Brambory na šlíšky měla babička nasazené na Předním díle. Byl to kus pole nad vracovskou traktorkou směrem na Vlkoš, kolem které se tam chodilo. Byl tam tehdy výběh pro krávy, který lemovala krásná topolová alej. Když se v červnu začaly kopat první brambory, ze kterých se šlíšky moc dělat nedaly, protože se ještě pořádně lepily, dozrávaly ve stejném čase na každém druhém poli na Předním díle třešně. I my jsme takový košatý strom na babiččině poli měli. Při vybírání brambor z důlků, které babička vykopala, jsem každou chvíli odbíhala k tomu stromu a nemohla se jich nabažit. „Ná, tož ty pagážo, pojď mně pomoct a neběhej tady furt jak čaramůra,“ smála se vždycky babička, když naoko láteřila. Byla hodná, nejhodnější. Dnes si na to pokaždé s láskou vzpomenu, když stojím v supermarketu u regálu, ve kterých leží třešně odkudsi z jižní Ameriky za 360 korun kilo. Vykopané brambory jsme pak na káře dovezly z Předního dílu s babičkou domů a nanosily v kbelících do sklepa. Byly mi asi čtyři a z pole to k nám domů, do Čaganova, jak se té části Vracova tehdy říkalo, byly snad dva kilometry. Bolely mě nohy už v půlce toho mírného kopečka, který lemovala ta krásná topolová alej a odkud se ozývalo bučení krav. Babička mě tak vždycky naložila na pytle s bramborami a už jsme si to štrádovaly. Nikdy mě nenapadlo, jak musela být večer z té celodenní dřiny unavená. Až dnes. 
Na vesnicích v různých částech republiky se bramborové šlíšky dělávaly na sladko i jako příloha. Třeba k masopustnímu zelí s dozlatova propečenou kachnou. Šlíšky jsou skvělé na sladko i na slano.  Když k nim totiž nasmažíte spoustu cibulky a přidáte nakládaný okurek, budete mít za chvilku jednoduchý oběd nebo rychlou večeři. Stačí jen myslet na to, že je potřeba uvařit si brambory ve slupce den předem, aby se při vaření šlíšky nerozmašírovaly na padrť.

Suroviny pro 4 člennou rodinu:

Na sladkou variantu:
600 gramů brambor
200 gramů hrubé mouky
1-2 celá vejce
Sůl
Mletý mák + moučkový cukr na doslazení
Sádlo nebo máslo podle chuti na přelití
Na slanou variantu:
Cibule, sádlo na smažení, okurky

Postup: Brambory si uvaříme ve slupce a oloupeme. Ideálně den předem, aby byly pořádně ztuhlé a odleželé. Jinak se totiž budou šlíšky a cokoli z bramborového těsta ve vodě rozvařovat. V lepším případě budeme muset do těsta zbytečně přidat větší množství mouky, aby byly tužší a držely pohromadě. Na druhý den brambory nastrouháme na jemném struhadle. Osolíme, přidáme jedno nebo dvě celá vejce a zpracujeme těsto. Z tužšího bochánku potom uděláme hada, kterého nakrájíme na kousky. Pracujeme rychle, bramborové těsto totiž „umí“ řídnout. Z jednotlivých kousků vyválíme válečky o průměru zhruba 1,5 až 2 cm. Ty pak nakrájíme na asi 10 cm dlouhé kousky. Mezitím si ve velkém hrnci přivedeme k varu osolenou vodu. Jakmile začne vřít, okamžitě do ní vkládáme šlíšky. Můžeme vařit klidně nadvakrát, alespoň bude jistota, že se v hrnci neslepí. Po zhruba dvou minutách opatrně šlíšky promícháme a ty, které se přichytily ke dnu, jemně popostrčíme. Jakmile začnou šlíšky vyplavávat na povrch, necháme je vařit ještě asi další tři minut-kvůli mouce. Uvařené šlíšky vyjmeme děrovanou naběračkou do pekáčku nebo jakékoli nádoby. Tam je polijeme rozpuštěným máslem nebo horkým sádlem, ideálně domácím, aby krásně voněly. Na talíři pak šlíšky hojně posypeme mletým mákem, smíchaným s moučkovým cukrem. Pokud jste alergičtí na mák, výborné je toto bramborové jídlo také s opraženou strouhankou. Nejlepší jsou právě vytažené z vroucí vody, jsou ovšem dobré i na druhý den. Stačí je ohřát v mikrovlnné troubě.
Na slanou variantu si připravíme nadrobno nakrájenou cibulku, stejně jako když vaříme šťouchané brambory. Na horkém sádle opražíme cibulku dozlatova. Nezapomínáme na to, že je potřeba ji občas promíchat, aby se nespálila, jinak její hořká chuť zkazí celé jídlo. Podáváme s okurkem, kysaným zelím nebo jako přílohu místo bramborových knedlíků. Výborné jsou bramborové šlíšky opražené na pánvi se špenátem a vejcem nebo jako příloha k plněným masovým závitkům.
Rh

DISKUZE

comments powered by Disqus