Košt o krála slováckéj klobásky slibuje opět gurmánský zážitek

Main_ko_t_klob_s
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Velká nad Veličkou-Už několik let se vždy v první květnovou sobotu koná ve velické sportovní hale u široké veřejnosti oblíbená kulturní akce s lákavým názvem košt O krála slováckéj klobásky. Voňavá a tradiční lidová pochutina provoní prostory konání v sobotu 5. května od 12.00 hodin. K doplňkovému klobáskovému scénáři bude patřit degustace pálenek a muzicírování Štrajchkapely z Kněžpola. 
„Přestože máme krásný zrekonstruovaný kulturní dům, letošní 14. ročník koštu klobásek musí být opět ve sportovní hale. Prostorové možnosti kulturního domu jsou nesrovnatelně menší než prostory v polovině sportovní haly. Systém koštu, který jsme již dříve změnili z konzumace na opravdovou degustaci, vyžaduje daleko více místa. Letošního ročníku se zúčastní i reprezentanti maďarského Czabai Kolbászklub, kteří určitě budou velkým obohacením této tradiční akce,“ řekl jeden z organizátorů Jiří Pšurný, starosta Velké nad Veličkou. 
Trojnásobným držitele královského klobáskového titulu se může z Horňácka pochlubit známý podlužácký řezník a výrobce Miroslav Hakala z Lanžhota.  Patřičné chuťové, voňavé a vzhledové atributy klobásky hodnotí  samotní návštěvníci tohoto oblíbeného koštu, kteří jsou tak zároveň i porotci. V minulém ročníku měli možnost vybírat na stolech z devadesáti vzorků nejen ze Slovácka, ale i z jiných míst Moravy a Slovenska.

DISKUZE

comments powered by Disqus