Poklady z babiččiny kuchyně: Úžasné Boží milosti paní Hajné ze Svatobořic-Mistřína

Main_milosti_6
Foto: Rh | FOTO: Redakce

Svatobořice – Mistřín Tento krajový recept ze smaženého kynutého těsta si okamžitě zamilujete. Voní totiž máslem, rumem a také vanilkou. Nebo skořicí, chcete-li. Boží milosti jsou sice typicky masopustní sladkou tečkou za pořádně mastným obědem, hodí se ale kdykoli během roku. Nejen o fašaňku, Velikonocích či o pravé moravské zabíjačce. Je totiž úplně jiný, než jak toto smažené křehké cukroví znáte z klasických receptů po babičkách.

K tomuto úžasnému receptu se váže krásná osobní vzpomínka. Vzpomínka na jednu „pohádkovou stařenku“ ze Svatobořic – Mistřína. Jako by se v její malé kuchyňce, kde jsem se s ní kdysi potkala, a právě o tomto receptu povídala, zastavil čas. Vždycky o masopustu připravovala prý právě tyhle báječné boží milosti, na které se k ní scházeli fašankáři z celého městečka. U paní Hajné, která je vždycky připravovala s láskou ve své malé kuchyňce, se ale stavovali nejen na ně. Měla totiž také výtečnou slivovici nebo meruňkovici. Tu jim podle přání pokaždé nalila do maličkých štamprliček a přiťukla si na zdraví. Všude bylo smíchu a také plno roztodivných maškar, jak to má o správném fašanku být. V kuchyňce paní Hajné, která byla stejně maličká, jako ona, viselo na zdi vyšívané plátno s nápisem „Dej Bůh štěstí“. Jinak měla kuchyňku už docela moderní, i když jí bylo přes osmdesát. Pamatuji si, jak šikovně těsto nakrájené rádýlkem přehazovala v prstech, až jí z něj vznikl úhledný pletenec. Ten pak vložila do horkého sádla a počkala, až se pořádně nafoukne a dozlatova prosmaží. Trvá to jen pár desítek vteřin. A protože jsou tyto milosti kynuté, nelámou se a nejsou tak křehké, jako ty, které možná znáte. Pokud tento recept z máslového těsta s rumem, které je podobné tomu koblihovému, neznáte, určitě jej hned v neděli k odpolední kávě vyzkoušejte. Tak měkoučké boží milosti podle receptu paní Hajné jste zaručeně ještě neochutnali!

Ještě teplé se pak tento druh oblíbených božích milostí dá obalovat klasicky v moučkovém cukru, který nezapomeňte ovonět vanilkou. Když jako variantu připravíte milosti obalené v cukru smíchaném s mletou skořicí, zavoní to doma skutečně přímo babičkovsky.

Recept:

40 dkg hladké mouky

4 žloutky

Půlku másla

8 lžiček rumu

Sůl

Sádlo na smažení, ideálně domácí – alespoň dvě kostky

Prášek do pečiva

Na kvásek: ¼ litru mléka

4 lžičky mletého cukru

Kostka kvasnic

Postup:

 Nejprve si připravíme kvásek. Na plotně ohřejeme mléko, ve kterém rozmícháme moučkový cukr a do vlažného mléka rozdrobíme droždí. Necháme kvásek vzejít. Pozor, mléko nesmí být moc horké, jinak kvásek nenakyne. Do větší mísy si prosejeme hladkou mouku a postupně k ní přidáme žloutky, rozpuštěné máslo, rum, sůl a prášek do pečiva. Všechny ingredience musí být pokojové teploty, aby těsto dobře kynulo. Nakonec přidáme vzešlý kvásek a dokonale promísíme. Poté necháme těsto kynout na teplém místě pod utěrkou asi hodinu. Až je těsto pořádně nakynuté, promísíme a opět necháme kynout alespoň ¾ hodiny. Na vaší trpělivosti záleží, jak budou boží milosti na talíři nakonec nadýchané. Po dalších 45 minutách vyjmeme nakynuté těsto z mísy a přendáme ho na pomoučený vál. Těsto rozválíme na placku asi ½ cm vysokou a rádýlkem vykrajujeme čtverce, obdélníky nebo trojúhelníky, které necháme na válu dalších 20 minut kynout pod utěrkou. Mezitím si rozpálíme sádlo, které se tolik nepřepaluje. Vrstva sádla musí být vysoká, můžeme proto milosti smažit i v hrnci. Postupně vkládáme milosti jednu po druhé a smažíme dozlatova. Je to velmi rychlé. Milosti necháme okapat na ubrousku, a ještě horké obalujeme v moučkovém cukru, do kterého rozmícháme vanilkový cukr. Kdo má rád skořici, může jako variantu připravit boží milosti skořicové. Stačí do moučkového cukru rozmíchat sáček skořicového cukru. Rh


DISKUZE

comments powered by Disqus