Nehodu u Strážnice policie vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti

Main_transport-3146193_640
Ilustrační foto | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Strážnice (Hodonínsko) 14. května (ČTK) - Tragickou nehodu u Strážnice na Hodonínsku ze závěru minulého týdne policie vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti, zahájila úkony trestního řízení. Obviněný dosud nikdo nebyl, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Petr Zámečník. Při nehodě zemřela spolujezdkyně, sedm dalších lidí se zranilo. Policie hledá svědky havárie.

Nehoda se stala v pátek v podvečer na silnici mezi Strážnicí a Bzencem Přívozem. Osmasedmdesátiletý řidič osobního vozu Suzuki s třemi dalšími lidmi ve voze jel směrem na Bzenec a podle policie zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a mokré vozovce za deště. Mluvčí to uvedl dnes na policejním webu. V ostré pravotočivé zatáčce muž podle policie vyjel částečně do protisměru, kde se nejprve bočně střetl s protijedoucím vozidlem Peugeot, poté se čelně srazil s protijedoucím vozidlem vozem Škoda Octavia, ve kterém cestovali čtyři lidé. Při nehodě zemřela spolujezdkyně ve voze Suzuki, zranilo se sedm dalších lidí, z toho dva těžce. Policie na webu dnes upřesnila počet zraněných, podle prvotních informací šlo o šest lidí.

Jak uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová, těžce zraněnou ženu záchranáři přepravili vrtulníkem na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Brně. Další zraněné převezli do nemocnic v Kyjově a v Hodoníně. "Tu, která zemřela, nejprve resuscitovali hasiči a po příjezdu naši záchranáři, bohužel neúspěšně," doplnila Bothová.

"Dechové zkoušky na alkohol byly provedeny u všech zúčastněných řidičů a měly negativní výsledky," uvedl mluvčí Zámečník.

DISKUZE

comments powered by Disqus


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...