Nehodu u Strážnice policie vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti

Main_transport-3146193_640
Ilustrační foto | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Strážnice (Hodonínsko) 14. května (ČTK) - Tragickou nehodu u Strážnice na Hodonínsku ze závěru minulého týdne policie vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti, zahájila úkony trestního řízení. Obviněný dosud nikdo nebyl, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Petr Zámečník. Při nehodě zemřela spolujezdkyně, sedm dalších lidí se zranilo. Policie hledá svědky havárie.

Nehoda se stala v pátek v podvečer na silnici mezi Strážnicí a Bzencem Přívozem. Osmasedmdesátiletý řidič osobního vozu Suzuki s třemi dalšími lidmi ve voze jel směrem na Bzenec a podle policie zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a mokré vozovce za deště. Mluvčí to uvedl dnes na policejním webu. V ostré pravotočivé zatáčce muž podle policie vyjel částečně do protisměru, kde se nejprve bočně střetl s protijedoucím vozidlem Peugeot, poté se čelně srazil s protijedoucím vozidlem vozem Škoda Octavia, ve kterém cestovali čtyři lidé. Při nehodě zemřela spolujezdkyně ve voze Suzuki, zranilo se sedm dalších lidí, z toho dva těžce. Policie na webu dnes upřesnila počet zraněných, podle prvotních informací šlo o šest lidí.

Jak uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová, těžce zraněnou ženu záchranáři přepravili vrtulníkem na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Brně. Další zraněné převezli do nemocnic v Kyjově a v Hodoníně. "Tu, která zemřela, nejprve resuscitovali hasiči a po příjezdu naši záchranáři, bohužel neúspěšně," doplnila Bothová.

"Dechové zkoušky na alkohol byly provedeny u všech zúčastněných řidičů a měly negativní výsledky," uvedl mluvčí Zámečník.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...