Mladí ochránci přírody z jihomoravského kraje soutěžili v Hodoníně

Main_dscf0372
FOTO: Redakce

Hodonín (13. 5. 2018)-Centrum ekologické výchovy Dúbrava hostilo více než stovku účastníků krajského kola přírodovědné a ochranářské soutěže Zlatý list. Letos proběhl celostátně již její 47. ročník. Na jižní Moravě soutěž tradičně pořádá Hnutí Brontosaurus Podluží. Cílem této akce je motivovat děti nejen k poznávání, ale zejména k ochraně naší přírody.

Děti na lesní soutěžní stezce vedoucí z Ekocentra Dúbrava do ZOO mohly poměřit své znalosti v botanice, zoologii, geologii, meteorologii, ochraně životního prostředí a v dalších oblastech.

„Nehodnotily se však pouze znalosti, ale v diskusi s lektory soutěžící hlavně prokazovali porozumění přírodě a vztahům v ní.“ říká koordinátor soutěže Jakub Vojtíšek.

„Symbolické bylo, že děti v rámci doprovodného programu soutěže vyráběli ptačí budky pro ptactvo a udělali tak zase kus přímé práce pro naší přírodu.“ Dodává Dalimil Toman, předseda Hnutí Brontosaurus Podluží.

V konkurenci 18 soutěžních týmů z ostatních přírodovědných oddílů, kroužků a dětí ze škol nejlépe obstálo v kategorii starších družstvo Pampelišky ze základní školy v Letovicích  a v kategorii mladších pak družstvo Veseláci z Církevní základní školy Veselí nad Moravou. Tyto týmy postupují do národního kola.

„Vítězové z Hodonína se tak zúčastní týdenního soutěžního soustředění ve Štramberku, kam se sjedou vítězné přírodovědné a ochranářských oddíly či kroužky ze všech krajů.“ informuje dále Vojtíšek.

Celostátní soutěž Zlatý list pořádaná Českým svazem ochránců přírody si už desítky let klade za cíl přitáhnout děti k poznávání a ochraně přírody a inspirovat je k nejrůznějším aktivitám v terénu. Kromě praktických znalostí přírody na terénní stezce se hodnotí také celoroční činnost a projekty na ochranu přírody, které dětské kolektivy realizují a na soutěži pak prezentují.

Zlatý list je jen jedna z mnoha aktivit Hnutí Brontosaurus Podluží. To se celoročně věnuje zejména dobrovolnické péči o přírodní dědictví v regionu, ekologické výchově a osvětě a práci s dětmi a mládeží.

DISKUZE

comments powered by Disqus


15:38 | 27. Červen 2018
Kultura

NOC NA KARLŠTEJNĚ

List_noc_na__karlstejne_a3_mail

ZÁMECKÝ PARK – 30. 6. 2018 v 20.30 NOC NA KARLŠTEJNĚ muzikálovou komedii plnou známých písniček přiveze do Strážnice Moravské divadlo Olomouc. Nene...