Hasiči z Louky věnují opět výdělek z gulášové akce kyjovské nemocnici

Main_louka_1
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Louka-V příjemném prostředí přírodního areálu Pod Hájem proběhl čtvrtý ročník Koštu gulášů. Organizuje ho místní aktivní sbor dobrovolných hasičů, jehož členové věnují výtěžek z prodaných porcí na dobročinné účely. První dva roky koštu putoval finanční dar Klinice dětské onkologii v Brně. Letos, tak jako loni, bude zisk darován dětskému oddělení Nemocnice Kyjov na nákup potřebných lůžkovin.

„Hlavní podmínkou bylo vaření nad otevřeným ohněm a množství minimálně 20 litrů guláše. Týmy mezi sebou nemají žádnou rivalitu, vždyť jde o dobročinnou věc a spíše naopak si ochutnávají své guláše navzájem a diskutují o různých způsobech vaření. Při zaplacení vstupného získal návštěvník hlasovací lístek, kde si mohl napsat číslo týmu, od kterého mu nejvíce chutnal guláš,“ informuje o pravidlech gurmánského „klání“ Eva Dřímalová, jedna z pořadatelek. Po sečtení byl vyhlášen vítěz v kategorii diváckého hlasování-tým STAVOŠI.

Druhou kategorii tvořilo hodnocení gulášů od nestranné poroty. V letošním roce se vítězství dočkal tým STAVOŠI, na druhém místě skončil Hudecký guláš a krásné třetí místo obsadil Kančí guláš. O doplňkovou závěrečnou zábavu k tanci a poslechu se postarala Dechová hudba Blatnička.

DISKUZE

comments powered by Disqus