Zjistěte, kde v Uherském Hradišti máte největší šanci stát se obětí trestného činu

Main_adobestock_127452165_-_kopie
Ilustrační foto | FOTO: Redakce

Milujete procházky po Uherském Hradišti, a přesto pořád
cítíte, že tu něco nehraje? Možná se pohybujete po místech, která nejsou pro
trávení volných chvilek zrovna nejbezpečnější. Víme o oblastech, kde byste si
měli dát pozor na to, kam jste si dali peněženku a zda váš zámek na dveřích je
opravdu bezpečný. Průzkum pro vás připravila bezpečnostní agentura TOP Security.

Kde v Uherském Hradišti vládnou kriminálníci?

Podle veřejně dostupné e-Analýzy bezpečnosti ve městě se dá vysledovat, na kterých místech Uherského Hradiště se objevuje zvýšená kriminalita. Patří k nim především Masarykovo náměstí, ulice Obchodní a její okolí, ulice Havlíčkova, Palackého náměstí, Smetanovy sady, ulice Hradební s přilehlým okolím a ani na nádraží v ulici Na Stavidle to není s bezpečností zrovna ideální. Policie na tyto místa vyjíždí nejčastěji kvůli přestupkům proti veřejnému pořádku a přestupkům proti majetku. 

Počet trestných činů klesá

Policejní statistiky hovoří jasně. V období od ledna 2017 do ledna 2018 došlo na územním odboru Uherského Hradiště k 1725 trestným činům (v období od ledna 2016 do ledna 2017 šlo o 1743 trestných činů). Pokud vezmeme v úvahu počet obyvatel města (25 246 obyvatel – údaj dostupný ČSÚ k 1.1. 2017), vychází tak, že v průměru každý čtrnáctý obyvatel Uherského Hradiště se stal obětí trestného činu. Například v Praze se obětí kriminálníků stane v průměru každý dvacátý třetí občan.

Krádeže jsou stále „in“

Vloupat se do domu, bytu nebo do obchodu je pro mnohé zloděje stále velmi jednoduchý způsob, jak si zajistit peníze. Většinou je pro ně otázkou pár minut vniknout do objektu a vzít si, co se jim zlíbí. V době od ledna 2017 do ledna 2018 bylo v Uherském Hradišti nahlášeno 189 krádeží vloupáním, přičemž nejvíce se zloději zaměřují na krádeže v rodinných domech (29 případů), v bytech (8 případů) a obchodech (10 případů). Zbylé krádeže vloupáním připadají na jiné objekty. 

Myslete na ochranu dřív, než ji budete potřebovat

Jestli se obáváte, že zrovna váš majetek by se mohl stát kořistí lupičů, není nic jednoduššího než ho řádně zabezpečit. Stačí pár jednoduchých kroků:

    • Prvotní mechanickou překážkou může být plot, závora, zabezpečená vstupní branka.
    • Abyste měli přehled o tom, kdo se pohybuje po pozemku nebo objektu, zvolte kamerový systém. Kamery můžete ovládat na dálku a moderní přístroje zvládnou monitorovat prostor i za zhoršených světelných podmínek. Záznam si navíc můžete nechat poslat rovnou do svého mobilního telefonu.
    • Vsaďte na elektronické zabezpečovací systémy. Čidla a alarmy nenechají proklouznout ani myš. Tyto elektronické hlídače lze navíc napojit na pult centrální ochrany a v případě vyhlášení poplachu vyrazí na místo hlídka bezpečnostní agentury.
    • Přístupové systémy jsou rovněž dobrou vychytávkou. Vpustí do objektu jen povolané osoby.

DISKUZE

comments powered by Disqus


15:38 | 27. Červen 2018
Kultura

NOC NA KARLŠTEJNĚ

List_noc_na__karlstejne_a3_mail

ZÁMECKÝ PARK – 30. 6. 2018 v 20.30 NOC NA KARLŠTEJNĚ muzikálovou komedii plnou známých písniček přiveze do Strážnice Moravské divadlo Olomouc. Nene...