U Bzence hořel les, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Main_les_po__r
Ilustrační foto | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Bzenec (Hodonínsko) 21. června (ČTK) - U Bzence na Hodonínsku vzplanul na několika místech les a tráva u železniční trati, na místo vyrazily desítky hasičů z více než 20 jednotek. Vyhlásili zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. ČTK to řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

V okolí je sucho, celé odpoledne foukal vítr, požár hlášený kolem 15:30 se proto rychle šířil. Kouř byl vidět z daleka. Před 18:00 se podařilo oheň lokalizovat, dál se nešíří, uvedl Dvořák.

Požár přerušil provoz na trati Přerov-Břeclav v úseku mezi Moravským Pískem a Bzencem-přívozem, plyne z údajů na webu Českých drah.

Na místě je vrtulník, hasiči jej využili jednak k monitorování terénu, jednak k hašení požáru, který má několik od sebe oddělených ohnisek. Příčinu požáru ani vzniklou škodu zatím hasiči neznají, uvedl Dvořák. Nikdo se nezranil.

Z letiště v Kyjově vzlétne také hasičské letadlo. Bude preventivně zkrápět místa, kam se dosud požár nerozšířil.

Okolí Bzence patří z hlediska požárů k rizikovým místům. V roce 2012 v oblasti nazývané Moravská Sahara shořelo 165 hektarů lesa. Nebývale rozsáhlý požár likvidovalo několik dní téměř 1500 hasičů. Příčinu se tehdy nepodařilo zjistit. Dnešní požár vypukl v místech vzdálených několik kilometrů.

DISKUZE

comments powered by Disqus


15:38 | 27. Červen 2018
Kultura

NOC NA KARLŠTEJNĚ

List_noc_na__karlstejne_a3_mail

ZÁMECKÝ PARK – 30. 6. 2018 v 20.30 NOC NA KARLŠTEJNĚ muzikálovou komedii plnou známých písniček přiveze do Strážnice Moravské divadlo Olomouc. Nene...