Brno a kraj dají na opravy školských zařízení přes půl miliardy

Main__kola_pen_ze
Ilustrační foto | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Jihomoravský kraj a město Brno letos dávají na investice do škol přes půl miliardy korun. ČTK to řekli pracovníci tiskových oddělení města i kraje. Za peníze vzniknou laboratoře, tělocvična, ale půjdou i na rekonstrukce sociálních zařízení. Některé školy kvůli tomu skončí rok dříve, například v Brně nebo Cvrčovicích. Kromě toho dá Brno další desítky milionů například na vznik MŠ Sýpka nebo na přístavbu ZŠ Vejrostova. Díky tomu se rozšíří počet míst.

Kraj za 8,5 milionu zrekonstruuje hygienické zázemí a únikové cesty na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně. Kvůli rekonstrukci chce gymnázium ukončit školní rok o několik dnů dříve, řekla ČTK mluvčí kraje jako zřizovatele školy Monika Brindzáková.

Podle ní se bude připravovat i dřívější ukončení na Integrované střední škole Slavkov a pravděpodobně i na MŠ a ZŠ Břeclav. "Dřívější ukončení vyučování bude i na Odborném učilišti Cvrčovice, kde se pravděpodobně zahájí vyučování v září o něco později. Důvodem je rekonstrukce elektroinstalace," uvedla Brindzáková.

Náklady na cvrčovickou školu přesahují 2,4 milionu korun. "Skončíme o dva dny dříve, které můžeme věnovat přípravě na rekonstrukci elektroinstalace v celé budově. Je v téměř havarijním stavu. Máme čtyři patra a spoustu menších prostorů, které budeme muset vyklidit," řekla ČTK ředitelka školy Milada Kussak Höklová. Podle ní je možné, že v září začne vyučování o týden později kvůli tomu, že se po pracích bude muset malovat a vše nastěhovat zpátky.

U ISŠ Slavkov se za 23,5 milionu vymění okna, zateplí se budova, byt školníka i pavilon s učebnami a tělocvičnou. Kraj také za 54 milionů zmodernizuje přírodovědné učebny a laboratoře na Gymnázium Brno-Řečkovice nebo téměř za sedm milionů připravuje sanaci vlhkého zdiva na Střední zdravotnické škole Brno v Jaselské ulici. "V letošním roce jsou naplánované stavební práce ve školských příspěvkových organizacích za 326 milionů korun," dodala Brindzáková.

Podle Radky Loukotové z tiskového oddělení brněnského magistrátu dá letos město na opravy asi 210 milionů, které využije 50 škol a školek. "Jako největší akce lze uvést například výstavbu tělocvičny na ZŠ Sirotkova za 38 milionů nebo rekonstrukci MŠ Kamenná za 20 milionů a rekonstrukci hřiště u ZŠ Řehořova za osm milionů," vyjmenovala Loukotová. Podle ní žádná školka nebo škola zřizovaná městem neskončí školní rok dříve. "Pozdější zahájení se můžeme dozvědět až v průběhu prázdnin, pokud nějaké stavební práce budou mít někde zpoždění," uvedla Loukotová.

Brno dá další peníze nad rámec oprav do výstavby dalších míst ve školských zařízeních. Za více než 60 milionů vznikne MŠ Sýpka, kde bude 75 míst, a za 54 milionů vznikne přístavba u ZŠ Vejrostova, díky které se kapacita rozšíří o 180 míst.

DISKUZE

comments powered by Disqus


15:38 | 27. Červen 2018
Kultura

NOC NA KARLŠTEJNĚ

List_noc_na__karlstejne_a3_mail

ZÁMECKÝ PARK – 30. 6. 2018 v 20.30 NOC NA KARLŠTEJNĚ muzikálovou komedii plnou známých písniček přiveze do Strážnice Moravské divadlo Olomouc. Nene...