​Dvěma miliony kraj letos podpoří provoz 51 venkovských prodejen

Main_prodejny
Ilustrační foto | FOTO: Redakce

Do celkem 51 obcí jižní Moravy zamíří dotace na podporu provozu venkovských prodejen. Rozdělení částky dvou milionů korun schválilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání 21. června 2018.

 „Jedná se o jeden z řady krajských dotačních programů určených pro obce, tento konkrétní je v letošním roce vypsaný poprvé. Našim cílem je zachovat základní funkce poskytovaných služeb na venkově a udržet kvalitu života venkovských obyvatel. Reagujeme tímto mimo jiné na podněty starostů malých obcí. Chceme zajistit další fungování venkovských prodejen potravin v místech, kde jediný obchod bez podpory obce není schopen pokračovat v provozu. Jsem rád, že se ukázalo, že zájem ze strany obcí je velký a že již v letošním roce podpoříme více než 50 prodejen,“ konstatoval hejtman Bohumil Šimek. Pro letošek byly na dotační program s celým názvem Podpora provozu venkovských prodejen v Jihomoravském kraji pro rok 2018 vyčleněny z rozpočtu kraje 2 miliony korun.

Cílovou skupinou nového dotačního programu jsou obce do 750 obyvatel s jedinou prodejnou potravin. Při samotném rozhodování o udělení dotace byly bodově zvýhodňovány ty menší z nich. Neuspokojeno zůstalo 8 žádostí s celkovou požadovanou částkou podpory 431 000 Kč z důvodu souběhu nízkého počtu dosažených bodů a vyčerpání alokace finančních prostředků na dotační program.

 

DISKUZE

comments powered by Disqus


08:29 | 09. Srpen 2019
Zprávy

O pohár starosty

List_sdh-vrbka

Jednodenní soutěž o pohár starosty obce Hrubé Vrbky v požárním útoku mužů a žen zařazenou do soutěže Grand Prix Hodonín připravují horňáčtí hasiči na 18. srpna se ...