MANKYZ se možná pokusí ustanovit pálenkový rekord

Main_ko_t-svatobo_ice__foto_archiv_mankyz
FOTO: Soukromý archiv

Svatobořice-Mistřín-Již tradičně v tomto zimním čase členové spolku MANKYZ ze Svatobořic-Mistřína připravují MANKYZ KOŠT, tentokrát již VIII. ročník mezinárodního festivalu pálenek, likérů a domácích pomazánek. Oblíbený košt se sice uskuteční až 9. března, ale již nyní probíhají ty nejdůležitější povinnosti organizátorů, sehnat darované vzorky. Ty se sbírají do 18. Února.
„Zdá se, že k loňským rekordním 1935 vystaveným vzorkům letos, díky dobré úrodě ovoce, ještě nějaké přibydou. Pro sběr vzorků jsme připravili sběrná místa v různých obcích Slovácka, jejich seznam postupně zveřejňujeme na svém FB profilu,“ říká jeden z organizátorů Zdeněk Ilčík, místopředseda spolku, který čítá na pětačtyřicet aktivních členů.
„Je potěšitelný zvětšující se zájem o náš košt ze strany vystavovatelů, kteří nás oslovují s dotazem na dodání vzorků z různých koutů republiky i ze zahraničí. Kladné ohlasy vystavovatelů a také návštěvníků jsou pro nás pak největší odměnou za veškeré úsilí a práci, které je kolem takové akce spousty. Tímto bych chtěl všechny přátele dobrého moku a pochutin pozvat k nám do Svatobořic-Mistřína na KD druhou březnovou sobotu od 14 hodin,“ doplňuje předseda spolku MANKYZ Miroslav Štilárek.
Snaživí pořadatelé z Kyjovska by chtěli letošní ročník zapsat do České knihy rekordů, případně zaútočit na světový rekord v počtu získaných vzorků destilátů, ale vše nechávají zatím v tichosti až poté, jak se je jim zadaří sesbírat.
foto: Ani letos nebudou na koštu pálenek na Kyjovsku chybět známí herci David Suchařípa (zprava) a Pavel Nečas.

DISKUZE

comments powered by Disqus