Rybníky nezamrzají? Vyrazte s dětmi o jarních prázdninách na umělá kluziště!

Main_kluzi_t__vracov_
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: RH

Kam vyrazit s dětmi či vnoučaty na brusle, když rybníky na jihu Moravy ne a ne zamrznout nebo máte z přírodních ledových ploch obavy? Nabruste nože a vyrazte na kluziště na Hodonínsku! Už druhou sezónu je letos otevřená umělá ledová plocha ve Vracově, zabruslit si můžete také v Kyjově, Dambořicích či Veselí nad Moravou. Jarní prázdniny na Hodonínsku letos připadají na 11. – 17. února.
Hodonínsko - Vracovskou ledovou novinku s hokejovými brankami v areálu městského stadionu v Tyršově ulici oceňují podle provozovatelů kluziště lidé všech věkových kategorií. „Kluziště o rozměru 20 krát 40metrů má nejen hokejové branky, ale také ochranné sítě. Je otevřeno pro veřejnost, ale dá se také pronajmout menším skupinkám, např. pro hokejový zápas,“ lákají na svém webu provozovatelé. Provozní doba v sezóně 2018 – 2019 je celotýdenní, od pondělí do pátku je mimo středu otevřeno vždy od 13. do 18.30 hodin, ve středu pak od 9. do 20.30 hodin. Otevřeno pro veřejnost je i o víkendech, a to od 11. do 18.30 hodin. Pronajmout si plochu můžete za poplatek 1000 korun, například v sobotu od 9. do 10. hodin a od 19. do 20.30 hodin. Provozní doba o jarních prázdninách nabízí pak denně možnost pronájmu kluziště, a to vždy od 19. do 20.30 hodin. „Děti do 6 let mají vstup zdarma, děti nad 6 let a dospělí platí pak za blok 40 korun,“ upřesňuje se na webu. Kompletní ceník a prázdninovou otevírací dobu naleznete na www.vps-vracov.cz/kluziste.
V létě umělá ledová plocha opět poslouží jako multifunkční hřiště. Jednoduchou otevírací dobu nabízí na jarní prázdniny umělé kluziště v Dambořicích. Otevřeno tam bude od pondělí 11. února do pátku 15. února vždy od 10. do 12. hodin, po obědové pauze pak od 14.30 do 17. hodin. Ve středu 13. února pak kluziště nabízí také večerní provoz. Zabruslit si sem můžete přijít od 17.45 do 19.15 hodin. Pořadatelé avizují, že v případě nepříznivého počasí je změnu otevírací doby vyhrazena na jejich webu. Běžnou provozní dobu najdete na www.damborice.cz/sport/kluziste/provozni.
I letos si můžete přijít zabruslit nebo zahrát hokej na kluziště v areálu městského stadionu v Kyjově. Bruslicí bloky v délce 90 minut začínají vždy v celou sudou hodinu, následuje půlhodinová údržba ledu. Dopolední bloky jsou přednostně vyhrazeny školám, od 20. hodin je možné si kluziště pronajmout. Kluziště bude v provozu do 28. února. Podrobnější informace o provozní době kluziště a ceník naleznete na www.mestokyjov.cz/brusleni. Akce s názvem Veselský hokejový pouličák a Curling na kluzišti. To jsou dvě akce, které se chystají na kluzišti v centru Veselí nad Moravou letos v únoru. Kluziště je tady velké 30 x 15 metrů, celkem tedy 450 metrů čtverečních. Najdete jej v prostoru mezi kinem Morava, Panským dvorem a Kauflandem. „Kluziště je chlazené, takže je k dispozici opravdová ledová plocha, která díky své technologii umožňuje provoz i ve vyšších teplotách, a to až do +10 stupňů Celsia,“ popisují provozovatelé. Plochu lze využít také k rekreačnímu hokeji, plánovaná provozní doba je tady do 3. března. Více informací na www.kluziste-veseli.cz/home/o-kluzisti.
Bruslí se také na několika místech v Brně, třeba na umělém kluzišti „Bruslák“ u sochy Jošta na Moravském náměstí či na Kluzišti Vodova.
Kam za zimní romantikou? Zabruslete si na zámeckých rybnících v Lednici
A kdyby přece jen mrzlo, až praštělo, a chtěli jste vyrazit na brusle také za hranice okresu, vyzkoušejte třeba zamrzlé vodní plochy v zámeckém areálu v Lednici. Bruslení na rybníku s romantickým výhledem na 62 metrů vysoký Minaret – mimochodem nejstarší rozhlednu v České republice a jediný minaret u nás – je podle pravidelných bruslařů v Lednici opravdový zážitek. Prohřát se pak můžete třeba při jodobromové koupeli v nedalekých Lázních Lednice nebo si už od února prohlédnout o víkendech interiér zámku.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY