FUTSALISTKY ČESKA NESTAČILY NA SEVEŘANKY

Main_1-ilustra_n__foto-futsal-_eny
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: Soukromý archiv

HODONÍN – V prvním mezistátním utkání (odveta se hraje ve čtvrtek 21. února 2019 znovu od 18 hodin v hale TEZA Hodonín) prohrála česká reprezentace žen se Švédskem rozdílem dvou branek, když hlavně v první půli byly vítězky lepším týmem. Daly také v 6. minutě během deseti sekund (!) dva slepené góly.
Po obrátce ale Češky zabraly, když nejprve snížila hned v první minutě druhé půle Tereza Honková, aby na 400 diváků potěšila parádními „jesličkami“ švédské gólmance ratíškovická rodačka, kapitánka týmu, Markéta Koplíková, která srovnala na 2:2 ve 25. minutě. Znovu ale zaply hostující hráčky, když se prosadily postupně Österberg a Chamoun (2:4). Tři minuty před koncem sice vrátila Česko znovu do hry Gabriela Špičková (3:4), ovšem poslední slovo měly vítězky: 54 sekund před druhou sirénou se lehce prosadila Kogsta, kterou výborně našla spoluhráčka Varli...
VÝSLEDEK PRVNÍHO UTKÁNÍ:
ČESKO – ŠVÉDSKO 3:5 (0:2)
„Myslím si, že zápas se divákům musel líbit. Mělo to nasazení, náboj a při tom se hrálo v rychlosti. Hodonínská hala dnes viděla špičkový evropský tým (Švédsko). Dnes musím před holkami smeknout, protože podaly maximální výkon. Bylo mi líto, že rozhodovalo proměňování vyložených šancí, ve kterém jsme si sice vypracovali množství brankových příležitostí, ale v koncovce byly lepší soupeřky,“ řekl po utkání kouč České reprezentace KAREL KRAKOVČÍK.