Hodonínská průmyslovka - krotitelé robotů.

Main_robotiada_20190208_122454__1_
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: archiv pořadatelů

Mladé programátorské naděje z hodonínské průmyslovky pod vedením Mgr. Vladimíra Šereše již poněkolikáté bojují v soutěžích zaměřených na konstrukci a programování lego robotů. Letošní rok je zlomový z hlediska počtu účastí i sbírání zkušeností. Poprvé se týmy hodonínské střední školy účastní více soutěží. 
Vše započalo v Praze na katedře ČVUT. Robosoutěž, letos s počtem více než 150 přihlášených týmů, patří k jedné z největších soutěží v republice. V rámci jejího předkola tým "Fireflies" ve složení Lukáš Leták, Marek Lačňák a Martin Zubalík vybojoval skvělým 2. místem hodnotné ceny a také právo na účasti ve finálové části. V ní se hoši probojovali až do vyřazovací části, která letos přinesla spoustu nových zkušeností a i když od nejvyšší pozice byli jen krůček, tak na ně lepší umístění bude čekat v příštích letech. V nabité konkurenci si nakonec odnesli vynikající 9.místo.
Další soutěž Roboti@FSI pořádala VUT Brno s finálovou účastí pro 12 nejlepších týmů z online kvalifikace, k nimž se zařadila i hodonínská průmyslovka. Následně její studenti obsadili dobré 6. místo, opět i zde byl tým "Fireflies", doplněn o studenta prvního ročníku technického lycea Tomáše Válku.            
Prozatím poslední soutěží, kterou  měli možnost studenti hodonínské školy absolvovat, byla Robotiáda konaná v prostorech VIDA centra v Brně. Zde bojovali v kategoriích Sprint, Autonomní medvěd a Čára. Nejvíce vynikl výkon v kategorii Sprint, kde tým "Hopeful" ve složení Tomáš Válka, Štěpán Zálešák, Gabriel Toman a Pavel Štarha v konkurenci čítající přes 100 týmů vybojoval skvělé 6.místo. Z týmů Lego z České republiky byli dokonce druzí, když jejich robot zvládl překonat 10 metrů za 3,66 sekundy. Největší díl zásluh zde patří mladému a nadějnému konstruktérovi robotů Pavlu Štarhovi.
Držte studentům průmyslovky v Hodoníně palce - na přelomu května a června se pokusí získané zkušenosti přetavit v úspěch na prestižní mezinárodní soutěži  Robotickém dnu, pořádaném Karlovou Univerzitou v Praze.
Mgr. Vladimír Šereš
učitel ICT na SŠPU Hodonín

DISKUZE

comments powered by Disqus


15:26 | 07. Prosinec 2019
Zprávy

Mikulášský běh ve Veselí nad Moravou

List_mikulaskybeh-veseli

Ani sychravé počasí neodradilo účastníky Mikulášského běhu ve Veselí nad Moravou. Ve dvou okruzích – jeden pro děti – 350 m a velký okruh 5000 m běželo přes 60 účastní...

10:49 | 07. Prosinec 2019
Zprávy

Hodonínská rarita!

List_jap-tresen

HODONÍN - V centru Hodonína, ve dvoře Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) na Štefánikově ulici, jsme objevili ve druhé polovině listopadu nezvyklý jev: jsou zde dva s...

10:49 | 07. Prosinec 2019
Zprávy

Rady do zahrady - Něco pro zdraví

List_rady_do_zahrady

Ořešák královský stimuluje obranné reakce organismu v boji proti virům a bakteriím. Příznivě ovlivňuje funkci kloubů, žil a vaziv. Podporuje funkci slinivky, působí ...