Hodonínská průmyslovka - krotitelé robotů.

Main_robotiada_20190208_122454__1_
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: archiv pořadatelů

Mladé programátorské naděje z hodonínské průmyslovky pod vedením Mgr. Vladimíra Šereše již poněkolikáté bojují v soutěžích zaměřených na konstrukci a programování lego robotů. Letošní rok je zlomový z hlediska počtu účastí i sbírání zkušeností. Poprvé se týmy hodonínské střední školy účastní více soutěží. 
Vše započalo v Praze na katedře ČVUT. Robosoutěž, letos s počtem více než 150 přihlášených týmů, patří k jedné z největších soutěží v republice. V rámci jejího předkola tým "Fireflies" ve složení Lukáš Leták, Marek Lačňák a Martin Zubalík vybojoval skvělým 2. místem hodnotné ceny a také právo na účasti ve finálové části. V ní se hoši probojovali až do vyřazovací části, která letos přinesla spoustu nových zkušeností a i když od nejvyšší pozice byli jen krůček, tak na ně lepší umístění bude čekat v příštích letech. V nabité konkurenci si nakonec odnesli vynikající 9.místo.
Další soutěž Roboti@FSI pořádala VUT Brno s finálovou účastí pro 12 nejlepších týmů z online kvalifikace, k nimž se zařadila i hodonínská průmyslovka. Následně její studenti obsadili dobré 6. místo, opět i zde byl tým "Fireflies", doplněn o studenta prvního ročníku technického lycea Tomáše Válku.            
Prozatím poslední soutěží, kterou  měli možnost studenti hodonínské školy absolvovat, byla Robotiáda konaná v prostorech VIDA centra v Brně. Zde bojovali v kategoriích Sprint, Autonomní medvěd a Čára. Nejvíce vynikl výkon v kategorii Sprint, kde tým "Hopeful" ve složení Tomáš Válka, Štěpán Zálešák, Gabriel Toman a Pavel Štarha v konkurenci čítající přes 100 týmů vybojoval skvělé 6.místo. Z týmů Lego z České republiky byli dokonce druzí, když jejich robot zvládl překonat 10 metrů za 3,66 sekundy. Největší díl zásluh zde patří mladému a nadějnému konstruktérovi robotů Pavlu Štarhovi.
Držte studentům průmyslovky v Hodoníně palce - na přelomu května a června se pokusí získané zkušenosti přetavit v úspěch na prestižní mezinárodní soutěži  Robotickém dnu, pořádaném Karlovou Univerzitou v Praze.
Mgr. Vladimír Šereš
učitel ICT na SŠPU Hodonín

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


08:47 | 06. Srpen 2020
život v regionu

Baťák pozpátku

List_verlari-dodonin-logo

Návštěvníci Baťova kanálu si v neděli 26. 7. a pondělí 27. 7. užili exkurzi do historie veslování. Proběhl zde první ročník akce Baťák pozpátku. Cílem jízdy bylo pro...

08:19 | 06. Srpen 2020
Zprávy

Nulté kolo dětského kvízu

List_kviz-nasedlovice

V Násedlovicích v historických prostorách panské sýpky proběhlo nulté kolo dětského kvízu. Jednalo se o zkušební kolo. Chtěli jsme zjistit, jestli děti o tuto formu s...