Hodonínští sokoli Lukáš Grochál, Filip Bartošík a Ondřej Todt vybojovali titul Mistr ČR v zápase řecko-římském

Main_zapas-web
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: Soukromý archiv

Parádní sportovní show měli možnost vidět všichni ti, kteří zavítali dne 23.2.2019 do sportovní haly ve Spořicích, kde místní zápasnický oddíl uspořádal Mistrovství ČR žáků a juniorů v zápase řecko-římském. Na tento národní šampionát se kvalifikovalo celkem 163 zápasníků z 27 českých, moravských a slezských oddílů. S potěšením oznamujeme, že zápasníci T.J. Sokol Hodonín vstoupili do série národních šampionátů ve velkém stylu, což dokládá zisk tří titulů Mistr ČR, tří stříbrných, tří bronzových medailí a vybojovaný stříbrný pohár v prestižní soutěži družstev. Zlatý pohár získala TJ Jiskra Havlíčkův Brod a na třetím místě pak skončilo družstvo Czech wrestling Chomutov.
K zisku stříbrného poháru přispěli nejvíce body noví mistři ČR, Lukáš Grochál, Filip Bartošík a Ondřej Todt. Nikoho na pochybách o tom, kdo je nejlepší zápasník ve váhové kategorii žáků do 41 kg, nenechal Lukáš Grochál, který všechny své čtyři soupeře položil na lopatky, přičemž neztratil jediný bod. Čtyři vítězné souboje v cestě za zlatem svedl i další příslušník žákovské kategorie, Filip Bartošík, který se navíc stal nejtechničtějším borcem ve váze do 44 kg. Nejtěžší souboj Bartošík absolvoval ve finále proti obhájci loňského zlata, Dalgatu Magomedovi, kterého po takticky vyspělém souboji porazil čtyři dva na body. Již podvanácté se radoval ze zisku titulu Mistr ČR, Ondřej Todt, který dominoval v juniorské váze do 55 kg. Todt s velkým přehledem osm nula na technickou převahu porazil i svého finálového soupeře, Nikolase Hodouška z Holýšova, se kterým provedl točenou záruč a dva podbřišní přehozy.
Skvělé druhé místo vybojoval věkem stále ještě mladší žák, Martin Hvorecký, který ve váze do 48 kg porazil čtyři soupeře. Hvorecký nestačil jen na svého, o dva roky staršího, finálového protivníka, Matěje Zvolánka z Havlíčkova Brodu, kterému podlehl na body. Stříbrnou medaili si po výtečném výkonu vyzápasili i žáci Ladislav Letocha a Tomáš Kotzian. Se svým výkonem i s bronzovou medailí mohou být spokojeni Dominik Kubeš, Tomáš Pleša a Jakub Šimčík.
O stejné sobotě nezaháleli ani příslušníci věkové kategorie přípravek, kteří se ve slovenském městě Nesvady zúčastnili mezinárodního turnaje v zápase řecko-římském „Ledoborec“. Tento populární mládežnický turnaj přilákal i letos bohatou mezinárodní účast, která čítala 164 zápasníků ze Slovenska, Česka, Maďarska, Ukrajiny, Rumunska, Chorvatska a Srbska. Napínavé boje probíhali na třech žíněnkách a hodonínští zápasníci svým pohledným zápasnickým uměním opět přispěli k divácké atraktivnosti tohoto turnaje. Zápasnické umění hodonínských sokolů nebylo jen efektní, nýbrž také vysoce efektivní, o čemž svědčí zisk tří medailí. Naprosto suverénně si v celém turnaji počínal Samuel Harca, který po třech lopatkových vítězstvích ve váze do 25 kg rozdrtil na technickou převahu i svého finálového soupeře, Maďara Pállose Bence. V nejobsazenější váhové kategorii do 28 kg se Roman Žáček probojoval až k souboji o bronzovou medaili, ve kterém se utkal s Ukrajincem Yuriim Dubliakem. V tomto nervy drásajícím utkání nakonec Žáček zvítězil osm šest na body. Na stupně vítězů se podíval i Tibor Kubík, který skončil ve váze do 34 kg na třetím místě. O bronz si to Kubík rozdal s Chorvatem Gabrielem Kaurinem, kterého po točené záruči pložil na lopatky. Předvedeným výkonem potěšili své trenéry také Michal Prágr a Filip Machálek, kteří skončili na pátém místě.
Představitelé T.J. Sokol Hodonín by rádi veřejně poděkovali svým zápasníkům za vzornou reprezentaci a popřáli jim do dalších bojů mnoho štěstí.

Popis fotky:
- v horní řadě zleva stojí trenér Lubomír Jurman, Ladislav Letocha, Tomáš Kotzian, Tomáš Pleša, Ondřej Todt, Jakub Šimčík a trenér Oldřich Kučera,
- v dolní řadě zleva klečí Martin Hvorecký, Dominik Kubeš, Filip Bartošík a Lukáš Grochál.

DISKUZE

comments powered by Disqus