SOUBOJ DVOU VEDOUCÍCH CELKŮ PRVNÍ LIGY NEMĚL VÍTĚZE!

Main_h_zen_-ilustra_n__foto-_eny
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: ilustrační foto

HODONÍN – Hodonínské házenkářky loni na podzim ztratily pouhé dva body za porážku na palubovce pražských Kobylis a tak nyní měly v neděli doma velkou šanci to odčinit, neboť doma v hale TEZA Hodonín měly právě v rámci 14. ligového kola za soupeřky družstvo z Kobylis.
Hodonín se sice brzy ujal vedení 6:2, ovšem v 17. minutě šel do vedení v utkání poprvé pražský celek – 7:6. Ve 29. minutě sice domácí levá křídelnice Víchová srovnala na 14:14, do šaten ale odcházely v lepším rozpoložení hráčky z hlavního města, které vedly o dva góly – 16:14.
Ve 39. minutě byl stav 17:21 a domácí lavička si vzala oddechový čas. Ve 42. minutě se domácímu týmu podařilo vyrovnat (21:21), ale o osm minut později tady byl znovu hostující trhák a dílčí vedení Kobylis v poměru 25:21! Pak však přišly střelecké chvíle Jihomoravanek, takže v 55. minutě svítilo na tabuli skóre 25:25: domácí hráčky pak vždy dvakrát prohrávaly o branku, ale vždy tuto ztrátu dotáhly na remízu. V čase 59:16 se prosadila nejlepší domácí střelkyně Kalinová (28:27), ovšem poslední slovo měl soupeř, jenž díky proměněné sedmičce z ruky Janouškové srovnal na konečných 28:28...
Hodonín se nyní představí třikrát v řadě na palubovce soupeřek, přičemž do konce základní části první ligy zbývá sehrát ještě osm kol. Jihomoravanky nesmí již ztrácet, naopak musí čekat na případné klopýtnutí Pražaček, protože v případě rovnosti bodů by se na první místo dostaly právě Kobylisy díky lepším vzájemným zápasům.