Mladí studenti z Kyjova přišli s nápadem a pozvali školáky

Main_k_1__1_
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: Tonda Vrba

Kyjov-Se zajímavým a pochvalným nápadem přišla trojice studentů
ze Střední školy automobilní v Kyjově-Kateřina Zmidlochová, Kristina Žižková a Pavel Čajka. Pod záštitou jedenáctičlenného týmu studentů oboru Autotronik a učňů Automechanik a Karosář proběhl žákovský miniprojekt nesoucí název Škola v akci. Do projektu se zapojili žáci 8. tříd z kyjovské Základní školy Dr. Joklíka.
Hlavním cílem celé akce bylo žákům přiblížit manuální práci a připravit je eventuálně na jejich rozhodnutí pracovat v těchto oborech. Vše se odehrávalo formou připravených soutěžních disciplín. Žáci pod odborným dohledem středoškoláků si tak vyzkoušeli výměnu kola a žárovky, práci s elektřinou, či vědomostní kvíz z oblasti pravidel silničního provozu a i bezpečnosti práce při pohybu na pracovišti.
„Projekt s názvem Škola v akci hodnotím velmi kladně. Děti nad moje očekávání byly velmi šikovné a pracovité. I my jako organizátoři jsme si to opravdu užili a spolupracovalo se nám velmi dobře. Hlavním úkolem projektu bylo, ukázat dětem, že není na světě jenom počítač, ale také manuální práce, která je zábavná. Myslím si, že tento projekt sklidil úspěch a také doufám, že není naším posledním,“ řekl jeden z autorů projektu, student a asistent při akci Pavel Čajka z Tvarožné Lhoty.
„Vytvořený projekt probíhal celé dopoledne. I když byl jak organizačně, tak i časově náročný, všichni si jej velmi pochvalovali a byli překvapeni, jak žáci umí komunikovat a vzájemně spolupracovat, dokážou využít již získané vědomosti a dovednosti a definovat problém, který s vlastními znalostmi ihned řešili na místě. Nutno podotknout, že velkým překvapením byly dvě žačky, které ne jednoho automechanika strčily do kapes,“ řekla „pozorovatelka“ a učitelka Alena Putinová z automobilní školy.
V závěru akce si každý soutěžící jako vzpomínku ze společného utkání s sebou odnesl i věcnou odměnu -na památku pro ně naši žáci zhotovili pravé nefalšované medaile, které slouží jako součástky do motorky.
„Líbilo se mně tady prostředí a vztah k autům i tato práce mě baví. Nevylučuji, že sem po základce vrátím. Chválím také dobrý nápad studentů ke spolupráci,“ podělila se s námi o dojmy třináctiletá šikovná žákyně Vanesa Rachvalová z Kyjova.
(av)

DISKUZE

comments powered by Disqus


16:24 | 30. Srpen 2019
Zprávy

Prázdninové ohlédnutí

List_nohavica-3

Koncem prázdnin, 23.8.2019 se v amfiteátru Velká nad Veličkou rozezněla kytara Jarka Nohavice a za doprovodu dalších dvou hudebníků proběhl úžasný a nezapomenutelný ko...