Dětský krojový ples v Dolních Bojanovicích je zárukou lidových tradic

Main_db_8
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: Tonda Vrba

Dolní Bojanovice-Na Podluží není před začátkem postního období zažitá fašaňková tradice třeba tak jako na Horňácku. Ve folklorně silně žijící obci-Dolních Bojanovicích se proto postupem času vytratila. Tradicí se však na fašaňkovou neděli staly dětské krojové plesy, které pořádá místní organizace KDU-ČSL. Navštěvují ho rodiče s dětmi od těch nejmenších dětí po starší školáky. Ty starší pak letos tančili Českou besedu. Dětskému a dospělému publiku se představil také šikovný místní Dětský folklorní soubor Slunéčko.
Velkým lákadlem je pak bohatá tombola, nebo dětské sólo, které je vždy pojaté v nějakém zábavném duchu. Letos na sóle děti dostávaly frkačky s obrázkem Krtečka. O hudební doprovod se postarala žákovská dechová hudba ZUŠ Veselí nad Moravou. K sympatické účasti folklorního potěru svědčí i to, že při slavnostním nástupu na začátku plesu šlo okolo stovky dětí.
„Děti jsou tak vedené ke vztahu ke krojům, mají na plese své vzory, ať už jsou to starší kamarádi nebo právě děti z folklorního souboru.
Jsme rádi, že tato akce pomáhá tomu, aby děti od malička získávaly vztah ke kroji, folkloru a tradicím,“ okomentoval vydařené nedělní odpoledne kulturní činovník obce, Michael Purmenský. (av)
Fota: Antonín Vrba

DISKUZE

comments powered by Disqus