České ručičky v Kyjově

Main_img_20190314_083259orez
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: Soukromý archiv

V rámci 9. ročníku celorepublikové soutěže České ručičky se ve čtvrtek 14.3. 2019 v SOU Kyjov, p.o., Havlíčkova 1223/17 konala regionální soutěž KOVO Junior 2019. Zúčastnilo se jí 20 žáků oboru strojní mechanik/zámečník z 10 škol Jihomoravského kraje (Břeclav, Hustopeče, Mikulov, Moravský Krumlov, Veselí nad Moravou, Vyškov, Brno-Bosonohy, Brno-Olomoucká, Brno-Trnková a domácí Kyjov).
Soutěž vydatně podpořila významná strojírenská firma našeho regionu T Machinery a.s., Ratíškovice. Její vedoucí pracovníci si uvědomují, že spolupráce se školami je důležitá i pro budoucnost firmy, a proto se částečně podílí na přípravě nových řemeslníků. Dalšími sponzory byly firmy MG CENTRUM s.r.o., Bzenec, VETROPACK MORAVIA GLASS, a. s., Kyjov a firma Lubor Sedlář, Kyjov - svařovací technika. Vedení SOU Kyjov, p.o. jim tímto ještě jednou děkuje.
A jak proběhla a jak dopadla soutěž? Soutěž měla 3 části – vědomostní test, výrobu stahováku podle výkresové dokumentace a měření. Měření z důvodu objektivity všichni žáci prováděli na stejných obrobcích a se stejnými měřidly. Podrobné výsledky jsou na webových stránkách soukyjov.cz. Na třetím místě skončil žák ze SŠ stavebních řemesel Brno-Bosonohy, na druhém žák ze SPŠ Edvarda Beneše a OA Břeclav, no a na prvním místě žák SOU Kyjov, p.o. První dva budou soutěžit v celostátním kole, které proběhne začátkem dubna 2019 v SŠ technické Opava.
Vítězům ještě jednou gratulujeme, ale nakonec vyhráli všichni, kteří se zúčastnili a nebáli se poměřit svoje dovednosti a znalosti s ostatními.
Za SOU Kyjov, p.o. Ing. Zdeněk Pavlas

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY