Mykologové z Ratíškovic chystají na Horňácko i kulinářské překvapení.

Main_img_0906
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: Soukromý archiv

Malá Vrbka, Kuželov-Na první jarní den ve čtvrtek 21. března zavítají premiérově dvakrát pobesedovat na Horňácko mykologové z Ratíškovic. Nejprve se sejdou se školáky z Kuželova, Hrubé Vrbky a Malé Vrbky v kuželovské škole. Odpoledne od 16.30 hodin v prostorách penzionu u Vavříků v Malé Vrbce. Organizátoři plánují na pozdější dobu v podhůří Bílých Karpat také výšlap do terénu.
„Zájemce seznámíme nejprve v teoretické části s houbami rostoucími na Horňácku. Budeme hovořit o nebezpečí otrav při sbírání a požívání těchto tajemných plodů lesa, sděluje přednášející Václav Koplík, prezident Mykologického kroužku z Ratíškovic. Vše doplní snímky renomovaného houbařského fotografa Ladislava Špety, které představí i zdejší houby vzácné, ze zákona chráněné. Rovněž hodlají připomínat některé doporučované ke konzumaci. A proč jen některé?
„Horňácko má silný houbařský potenciál a vzpomenout jen polovinu z rostoucích by znamenalo pro účastníky vzít si týden dovolené,“ doplňuje Koplík, známý mykologický slovácký odborník.
Součástí akce budou pro účastníky houbařské testy včetně kulinářského překvapení od hostů z Kyjovska. Nedílnou částí projektu se připravuje také vycházka spojená s určováním „úlovků“. Na tu si ovšem účastníci ještě musejí počkat do doby, kdy houby porostou. „Máme radost, že právě ratíškovičtí přátelé se budou u nás v nejmenší obci regionu prezentovat. V okolí Malé Vrbky jsou krásné přírodní lokality, kde vedle vzácných bylinek a orchidejí v lesích a na loukách roste také řada zajímavých hub,“ potvrzuje a zároveň doplňuje k pozvánce hlavní pořadatel zajímavého setkání, Igor Vavřík, starosta Malé Vrbky. V stejné obci se v polovině června uskuteční jubilejní 20. ročník oblíbeného Horňáckého kosení. (av)

DISKUZE

comments powered by Disqus


11:28 | 17. Červen 2019
Zprávy

Program DK Hodonín – červen 2019:

List_dk-hodonin-logo

21. 6. 2019 pátek | 15.00 | Masarykovo náměstí Hodonín SVÁTEK HUDBY Vystoupí žáci ZUŠ Hodonín. Vstup volný 23. 6. 2019 neděle | 14.00 | Masarykovo nám...

14:14 | 13. Červen 2019
Zprávy

Dětské časopisy tu jsou více jak sto let

List_bez_n_zvu_-_1

Kyjov – Aktuální výstava v kyjovském vlastivědném muzeu mapuje historii dětských časopisů. Generace současných padesátníků si ráda připomene obrázkové časopisy, se kte...