Cíl Dne s Policií ČR? Nalákat studenty k „mužům zákona“

Main_den_s_p_r_1
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: RH

4. ročník akce, kterou se Policie České republiky snaží získat zájemce ze středních škol o práci policisty, připravili v rámci náborové kampaně policisté z Hodonínska. Ti se ve Strážnici na Dni s Policií ČR snažili vybraným studentům z regionu zatraktivnit práci policistů, a to formou soutěží i zajímavých ukázek. Předvedli jim třeba zákrok proti nebezpečnému pachateli či kontrolu opilých hostů v restauraci.
Strážnice – Možnost vyzkoušet si něco z práce policistů a informovat se na to, co je na ní nejvíc zajímá, měli v prvním březnovém týdnu totiž studenti středních škol a učilišť na Hodonínsku, kteří by v budoucnu mohli uvažovat o možné kariéře policisty. Policisté a zaměstnanci Územního odboru v Hodoníně pro ně připravili již 4. ročník tematicko-sportovního Dne s Policií ČR, kde již tradičně představují svou práci studentům a soutěží s nimi. 
„Do tělocvičny základní školy ve Strážnici se tak sjeli vybraní studenti všech středních škol našeho regionu. Během dopoledne na studenty čekal bohatý program jak v tělocvičně, tak i ve venkovních prostorách. V první části studenty čekaly ukázky práce policistů. Měli tak možnost vidět prvosledové hlídky při zákroku proti nebezpečnému pachateli nebo kontrolu opilých hostů v restauraci,“ uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník. Dále byla podle něho na pořadu ukázka práce policejního psovoda a následně dvojice policistů předvedla prvky sebeobrany při napadení. Mimo to se studenti dozvěděli, jak správně poskytovat první pomoc na místě dopravní nehody. „V druhé části dopoledne pak soutěžily složené pětičlenné týmy středoškoláků a měřily své síly s družstvem policistů. Celkem se soutěže zúčastnilo čtrnáct družstev studentů. Ti, co zrovna nesoutěžili, mohli navštívit jednotlivá stanoviště, kde se zapojili do jednoduchých vědomostních kvízů a dozvěděli se něco o práci policistů na konkrétních odděleních pořádkové, dopravní, kriminální a cizinecké policie,“ popsal průběh Dne s policií mluvčí. A jak si vlastně studenti z okresu vedli a kdo dal ostatním „na frak“? “Nejlépe v celkovém součtu dopadly týmy studentů Obchodní akademie a SOU Veselí nad Moravou, které obsadily hned dvě první místa,“ pochválil Zámečník. (Rh)

DISKUZE

comments powered by Disqus


11:28 | 17. Červen 2019
Zprávy

Program DK Hodonín – červen 2019:

List_dk-hodonin-logo

21. 6. 2019 pátek | 15.00 | Masarykovo náměstí Hodonín SVÁTEK HUDBY Vystoupí žáci ZUŠ Hodonín. Vstup volný 23. 6. 2019 neděle | 14.00 | Masarykovo nám...

14:14 | 13. Červen 2019
Zprávy

Dětské časopisy tu jsou více jak sto let

List_bez_n_zvu_-_1

Kyjov – Aktuální výstava v kyjovském vlastivědném muzeu mapuje historii dětských časopisů. Generace současných padesátníků si ráda připomene obrázkové časopisy, se kte...