Unikátní akce otevřela turistům i domky Slovácka, které ještě nemohli navštívit

Main_uprkuv
Dům bratří Uprků v Kněždubu | FOTO: Zdeněk Šmýd

Region – Do časů našich prababiček a pradědečků vracejí návštěvníky památné domky a drobná muzea Slovácka. Jen jednou za rok otvírají společně, a to o prvním červnovém víkendu. Teprve po druhé v pětileté historii akce se zapojila jižní část Slovácka.
Zatímco vloni to bylo šestnáct účastníků, letos už devatenáct. A zájem roste v obou částech Slovácka, jak v Jihomoravském, tak i Zlínském kraji. Ve dnech 1. a 2. června 2019 bylo možné navštívit celkem 54 expozic, z nichž mnohé v průběhu roku otvírají jen příležitostně nebo po předchozím telefonátu.
Premiérově se v tomto roce v okrese Hodonín představily turisticky téměř nevyužívané domky, jako například dům Na kameni v Ratíškovicích, sýpka v Násedlovicích nebo chaloupka č. 97 v Šardicích. Z těch známějších to byl třeba rodný dům bratří Uprků v Kněždubu nebo zámecká konírna v Miloticích.
Každý z návštěvníků si mohl odnést materiál s kontakty, fotografiemi i mapkou. Rozdával se ve všech zúčastněných subjektech. Slouží nejen při víkendové akci. Je i zásobárnou tipů pro rodinné výlety ve zbytku turistické sezony.
O organizaci víkendu se společně starají destinační organizace Region Slovácko a Turistická asociace Slovácko.

Zdeněk Šmýd
Turistická asociace Slovácko,z.s.

Foto: TAS Zdeněk Šmýd (Snímky ukazují dům bratří Uprků v Kněždubu, Rolnický dům v Tvarožné Lhotě, studnu v Rolnickém domě, kamna v domě Na Kameni v Ratíškovicích a výstavu kočárků v milotické Konírně.

DISKUZE

comments powered by Disqus


11:28 | 17. Červen 2019
Zprávy

Program DK Hodonín – červen 2019:

List_dk-hodonin-logo

21. 6. 2019 pátek | 15.00 | Masarykovo náměstí Hodonín SVÁTEK HUDBY Vystoupí žáci ZUŠ Hodonín. Vstup volný 23. 6. 2019 neděle | 14.00 | Masarykovo nám...

14:14 | 13. Červen 2019
Zprávy

Dětské časopisy tu jsou více jak sto let

List_bez_n_zvu_-_1

Kyjov – Aktuální výstava v kyjovském vlastivědném muzeu mapuje historii dětských časopisů. Generace současných padesátníků si ráda připomene obrázkové časopisy, se kte...