Mají recept na chutnější práci.

Main_raacio
FOTO: Soukromý archiv

Spolupracují s firmami, pro které je zaměstnanec a jeho spokojenost na prvním místě. Právě takový cíl má personální agentura HAPI, která je součástí společnosti ALMARK. Mezi jejich významné partnery, kteří sdílí stejné hodnoty, patří i břeclavská firma RACIO. Nejen zde dostávají šanci lidé, které jinak trh práce přehlíží.
Říkejme mu třeba Milan. Nedávno oslavil padesát čtyři let, ale jeho život najednou nabral úplně jiný směr. Místo toho, aby v práci zúročil své dlouholeté zkušenosti, spirála smůly se roztáčela do nečekaných obrátek. Živitel rodiny se dvěma studujícími dětmi se ocitl před branami úřadu práce, kde mu již předem naznačili, že najít v jeho věku zaměstnání bude složitější, než si myslel. Věk je sice jen číslo a mnozí se cítí plní elánu a zkušeností, ne však z pozice těch, u kterých by chtěli pracovat. Právě takto začíná mnoho příběhů, o kterých by mohl majitel personální agentury HAPI Dušan Richvalský vyprávět dlouhé hodiny. A zdaleka to nejsou jen lidé, kterým zbývá ještě pěkných pár let do důchodu. "Pokud se k tomu přidá exekuce, případně i rozvod, člověk se mnohdy ocitá na okraji společnosti, zadlužený, bez peněz a někteří i bez střechy nad hlavou. Problém najít práci mají často i ženy. Když jsou bezdětné, nechtějí je, že půjdou brzy na mateřskou, jakmile mají děti, nastává problém s tím, že děti bývají často nemocné, navíc práce ve výrobě bývá na směny. Nejhorší jsou na tom matky samoživitelky," uvádí příklady z běžné praxe Dušan Richvalský. Možná právě skutečnost, že sám pochází z regionu, kde je nezaměstnanost jedna z nevyšších, jej nasměrovala k tomu, pomáhat především těmto opomíjeným skupinám pracovníků. Jeho cílem je změnit smýšlení zaměstnavatelů a mezi nimi pečlivě vybírá ty, kteří mají stejné hodnoty jako on. Jedním z nich je i břeclavská firma RACIO.
Největší producent pufovaných výrobků v Evropě patří mezi nejznámější české značky zdravé výživy. Kromě výroby vlastních pufovaných cereálních výrobků s řadou sladkých a slaných příchutí distribuuje tradiční knäckebroty skandinávského i německého typu, holandské toasty a další položky trvanlivého pečiva a cereálií. Důležité však je, že RACIO je solidním zaměstnavatelem, poskytujícím pracovníkům řadu výhod. Právě zde mohou najít uplatnění lidé, kteří na trhu práce patří k diskriminovaným skupinám.
Co jim práce v RACIU přinese? Zaměstnanci si pochvalují nejen celoroční práci v suchu a teple, ale také čisté prostředí a hlavně stabilní mzdy. Neméně důležitý je přátelský kolektiv a řada akcí, které firma pro své zaměstnance organizuje. Navíc si každý kvartál zdarma odnesou i 4 kg zlomových výrobků. Zprostředkování práce přes agenturu HAPI, však přináší další bonusy. "Vidíme svět jejich očima, poskytujeme jim nejen poradenství, ale řešíme taky konkrétní problémy. Třeba zálohy vyplácíme každý týden, protože tito lidé nemají často vůbec nic. Stejně tak se snažíme pomoct i při hledání ubytování, pokud lidé dojíždí nebo ztratili střechu nad hlavou," dodává Dušan Richvalský. Nikdy tak není pozdě na nový začátek. Vzájemná komunikace je však klíčová pro budování dlouhodobých pracovních vztahů s minimální fluktuací zaměstnanců.
Pokud stále váháte, přijďte HAPI navštívit. Příjemní lidé a skvělá káva vás přesvědčí, že najít místo podle vašich představ nemusí být tak složité.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY