HODONÍN ZACHRÁNIL 3. LIGU AŽ V PŘEDPOSLEDNÍM KOLE!

Main_ilustrcni-fotbal
ILUSTRAČNÍ FOTO | FOTO: Jaroslav Kolísek

HULÍN – Byly to ale pořádné nervy! Domácím o nic nešlo, protože již delší dobu je jasné, že minimálně na rok opustí třetí fotbalovou soutěž v Česku (pro Moravu a Slezsko), naopak hosté z jihu Moravy museli naplno bodovat a čekat na dobrou výsledkovou konstelaci (nejlépe remízy) u dalších dvou soubojů – v Rýmařově, kde hrál Hlučín (nakonec 1:1) a v Novém Městě na Moravě, kde uhrál Dolní Benešov bezbrankovou plichtu. To vše se nakonec do puntíku povedlo, takže Naftaři z Hodonína se ZACHRÁNILI v čase téměř nejvyšším. V případě rovnosti bodů po 30. kole rozhodují o konečném pořadí nejprve statistiky ze vzájemných zápasů a pak celkové skóre po skončení sezony. Hodonín má s Rýmařovem bilanci 3:1 a 1:2, s Vrchovinou (Nové Město na Moravě) 1:2 a 3:2, ale z těchto tří týmů má před posledním kolem jediný aktivní skóre (42:41): jinak Vrchovina má skóre 40:56 a Rýmařov 46:54.
Do vedení šel v Hulíně hostující tým, když po přesném centru Massamby Saltigué Papa Dione zleva hlavičkoval z malého vápna do proti pohybu gólmana Marka Machalického stoper Michal Suchý – 0:1. Ve 37. minutě ztratil zbytečně na polovině soupeře balon Dione, následoval rychlý brejk Spartaku, po kterém nedovoleně mimo pokutové území fauloval hostující brankář Martin Petráš (po právu dostal ČK!) a tak se z hrací plochy poroučel Dione a místo brankáře Petráše nastoupil jeho kolega Marek Novotný. K provedení trestného kopu ze 20 metrů se postavil domácí Václav Ondřejka, aby polovysokou ranou k pravé tyči srovnal stav zápasu na 1:1.
„Myslím si, že gólman Hodonína špatně vyhodnotil tuto situaci, ale jinak svůj tým minimálně ve dvou případech podržel,“ řekl přítomný fanoušek hostů, bývalý fotbalový brankář MARTIN MAŠINA z Hodonína. Šok pro hosty přišel krátce před hodinou hrací doby, když po centru zleva se ve skluzu gólově prosadil Michal Minář – 2:1. Bylo jasné, že Hodonín musí dát minimálně dvě branky, aby si uchoval nějakou šanci na záchranu soutěže. To se nakonec povedlo, když zlaté branky vsítil Filip Žák: v prvním případě našel střelce Hodonína přihrávkou Petr Bohun, ve druhé situaci předcházel gólu hostujícího záložníka dlouhý aut Petra Fojtíka. Hned po závěrečném hvizdu hlavního arbitra se spustila na hodonínské lavičce obrovská radost, protože tímto okamžikem spadl všem fotbalu přejícím Hodoňákům ze srdce velký balvan.
VÝSLEDEK UTKÁNÍ MSFL – 28. KOLO:
SK SPARTAK HULÍN – FK HODONÍN 2:3 (1:1)
BRANKY: 38. Václav Ondřejka, 58. Michal Minář – 68. a 74. Filip Žák, 27. Michal Suchý,
ŽK: 3:1 (u HO: 62. minuta Petr Kyselka),
ČK: 36. minuta brankář Martin Petráš (HO),
STŘELY NA BRANKU: 9:6,
MIMO: 8:6,
ROHY: 7:3,
ROZHODOVALI: Ivan Vostrejž – Luboš Popelák a Filip Kotala,
DIVÁCI: 86 (dobrá třetina byla z Hodonína).
Zbývající výsledky tohoto kola (předposlední v této sezoně):
Valašské Meziříčí – Petřkovice 0:5 (0:3), 88 diváků,
Uničov – Líšeň 2:2 (0:0), 185,
Frýdek-Místek – Vyškov 2:0 (1:0), 957 (!!!),
Uherský Brod – Otrokovice 2:1 (2:0), 225,
Vrchovina (Nové Město na Moravě) – Dolní Benešov 0:0, 294,
Velké Meziříčí – Kroměříž 2:5 (1:1), 150,
Rýmařov – Hlučín 1:1 (1:0), 214.
(pol)

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...