KRIMI

Main_krimi-1
Zdroj Policie ČR | FOTO: RH

Vandal sprejoval v Kyjově i Šardicích, škoda je 100 tisíc
Kyjov – Sérii sprejerských útoků se nyní podařilo objasnit kyjovským policistům. Vandal poškodil celou řadu soukromých i společenských objektů a nevyhnula se mu ani motorová vozidla. Policisté podle jejich mluvčího Petra Zámečníka napočítali celkem pětadvacet skutků, při kterých zejména v ulicích města Kyjov, ale například i v obci Šardice, napáchal škody za více než 100 tisíc korun. „Policisté postupně jeho výtvory, které se objevovaly v posledních dvou měsících, evidovali a hledali jejich autora. Operativním šetřením a získáním poznatků se jim podařilo zjistit, že za sprejerskými útoky by měl stát pětadvacetiletý muž. Ten se také při výslechu ke všem výtvorům doznal,“ uvedl Zámečník. Teď si mladík zřejmě nějakou dobu nezasprejuje. Za trestný čin Poškození cizí věci mu u soudu hrozí podle policistů až roční trest odnětí svobody a je velká pravděpodobnost, že bude muset také uhradit všechny škody.

Hledají se svědci vloupání do baru v Hodoníně
Hodonín - Hodonínští policisté prověřují případ vloupání do baru v Hodoníně na Masarykově náměstí, ke kterému došlo v květnu. Zatím neznámý zloděj v baru odcizil finanční hotovost. Policisté mají na svých webových stránkách www.policie.cz/uo-hodonin k dispozici videozáznam, na kterém mohou být zachyceni svědci, kteří by k případu mohli podat důležité informace. Pokud muže zachycené na videu poznáte, sdělte to hodonínským policistům na telefon 974 633 470 nebo na linku 158.

Ve Strážnici nabourala sloup opilá řidička. V krvi měla skoro 2 promile
Strážnice – Podezření ze tří trestných činů má na krku 33 letá řidička Škody Felicie, která havarovala ve Strážnici v ulici Kostelní ve Strážnici. Nejenže sedla za volant s téměř dvěma promile alkoholu v krvi, ale ještě i bez svolení majitele auta a jela ulicemi města. A to ještě nebylo všechno. „Při jízdě nepřizpůsobila rychlost svým schopnostem a po projetí levotočivou zatáčkou uvedla vozidlo do smyku. Následně vyjela vlevo mimo komunikaci na chodník, kde narazila do sloupu veřejného osvětlení. Bylo velkým štěstím, že v tu dobu po chodníku nikdo nešel a nikoho nezranila. Navíc policisté zjistili, že tato žena má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel,“ popsal další případ řidičské nezodpovědnost policejní mluvčí Petr Zámečník. Nyní tak žena bude podle něho čelit podezření z trestných činů Ohrožení pod vlivem návykové látky, Maření výkonu úředního rozhodnutí a Neoprávněné užívání cizí věci. „V případě odsouzení jí hrozí až tři roky odnětí svobody,“ uvedl sazbu za tyto trestné činy Zámečník.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY