FINÁLE OKRESNÍHO POHÁRU ZVLÁDLI LÉPE FOTBALISTÉ Z TASOVA!

Main_13-foto-ho-bzenec-49__1_
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek / ilustr. foto | FOTO: Soukromý archiv

ROHATEC – Až na podruhé to vyšlo! Finále Okresního poháru v kopané pod patronací OFS Hodonín se mělo hrát původně již 29. května 2019, ale po předchozím vytrvalém dešti, kdy hřiště v Rohatci bylo pod vodou, se nakonec vrchol fotbalu na Hodonínsku posunul až na středu 12. června 2019.
Mírným favoritem tohoto klání byl účastník Okresní ligy Hodonínska, TJ Starý Poddvorov, na opačné straně perfektně připraveného zeleného pažitu ve sportovním areálu klubu TJ Slavoj Rohatec však byl velmi nepříjemný sok z Veselska, konkrétně z Tasova, kde svá domácí utkání hrává tým TJ Sokol Hroznová Lhota B. Sokolové z Tasova přivezli k tomuto souboji hned čtveřici borců z „A“ týmu Hroznové Lhoty, která hraje 1.A třídu (skupinu B).
Zřejmě rozhodující moment přišel v 64. minutě, kdy za stavu 0:0 měl gólovku „hostující“ mladík Ondřej Lattenberg (na hřiště přišel v 62. minutě, aby vystřídal zraněného Vojtěcha Málka), ovšem jeho střelecký pokus vytáhl „domácí“ gólman Ondřej Jurásek na pravou tyč, od které putoval kulatý nesmysl mimo dosah branky Hroznové Lhoty B. A i ve středu v podvečer platilo za ideálního počasí v Rohatci známé pořekadlo: „Nedáš – dostaneš!“ V 66. minutě měl gólovku Jiří Pravda, ale jeho pokus z malého vápna mířil nad. Vše si však vynahradil o pět minut později, když po centru spoluhráče Petra Lipčíka poslal svůj tým do vedení 1:0. Tento gól „domácí“ neskutečně nakopl, protože v krátkém časovém sledu přidali další dva „banány“ a tak bylo jasné, kdo se bude radovat z poháru pro vítěze a finanční částky ve výši 20 tisíc korun. To vše převzal kapitán vítězů Tomáš Bartošek z rukou předsedy OFS Hodonín Petra Kotáska, poražený kapitán – Lukáš Kašík – a jeho tým se museli spokojit jen s částkou deset tisíc korun.
Hroznová Lhota B tak po výhře ve 3.C třídě slaví v tomto roce double, neboť nakonec po právu získala titul nejlepšího týmu Hodonínska, protože ve finálovém mači byla lepší a hlavně střelecky úspěšnější ve druhém poločase, který definitivně vyřešil tajenku.
VÝSLEDEK FINÁLE OKRESNÍHO POHÁRU:
TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA B – TJ STARÝ PODDVOROV 3:0 (0:0)
GÓLY: 71. Jiří Pravda, 74. Miroslav Falešník, 77. Petr Lipčík,
ŽK: 2:1 (Jiří Pravda, Tomáš Bartošek – Radek Gertner),
STŘELY NA BRANKU: 8:3,
MIMO: 6:3,
ROHOVÉ KOPY: 3:6,
ROZHODOVALI: Michal Zámečník (Dolní Bojanovice) – Luděk Bittner (Vnorovy), Radek Bábíček (Ježov), čtvrtým sudím byl Martin Ťok (Veselí nad Moravou),
DELEGÁTEM UTKÁNÍ BYL: Luboš Drozdy (Bzenec),
PŘÍTOMNO: 325 diváků.
(pol)

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...