FINÁLE OKRESNÍHO POHÁRU ZVLÁDLI LÉPE FOTBALISTÉ Z TASOVA!

Main_13-foto-ho-bzenec-49__1_
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek / ilustr. foto | FOTO: Soukromý archiv

ROHATEC – Až na podruhé to vyšlo! Finále Okresního poháru v kopané pod patronací OFS Hodonín se mělo hrát původně již 29. května 2019, ale po předchozím vytrvalém dešti, kdy hřiště v Rohatci bylo pod vodou, se nakonec vrchol fotbalu na Hodonínsku posunul až na středu 12. června 2019.
Mírným favoritem tohoto klání byl účastník Okresní ligy Hodonínska, TJ Starý Poddvorov, na opačné straně perfektně připraveného zeleného pažitu ve sportovním areálu klubu TJ Slavoj Rohatec však byl velmi nepříjemný sok z Veselska, konkrétně z Tasova, kde svá domácí utkání hrává tým TJ Sokol Hroznová Lhota B. Sokolové z Tasova přivezli k tomuto souboji hned čtveřici borců z „A“ týmu Hroznové Lhoty, která hraje 1.A třídu (skupinu B).
Zřejmě rozhodující moment přišel v 64. minutě, kdy za stavu 0:0 měl gólovku „hostující“ mladík Ondřej Lattenberg (na hřiště přišel v 62. minutě, aby vystřídal zraněného Vojtěcha Málka), ovšem jeho střelecký pokus vytáhl „domácí“ gólman Ondřej Jurásek na pravou tyč, od které putoval kulatý nesmysl mimo dosah branky Hroznové Lhoty B. A i ve středu v podvečer platilo za ideálního počasí v Rohatci známé pořekadlo: „Nedáš – dostaneš!“ V 66. minutě měl gólovku Jiří Pravda, ale jeho pokus z malého vápna mířil nad. Vše si však vynahradil o pět minut později, když po centru spoluhráče Petra Lipčíka poslal svůj tým do vedení 1:0. Tento gól „domácí“ neskutečně nakopl, protože v krátkém časovém sledu přidali další dva „banány“ a tak bylo jasné, kdo se bude radovat z poháru pro vítěze a finanční částky ve výši 20 tisíc korun. To vše převzal kapitán vítězů Tomáš Bartošek z rukou předsedy OFS Hodonín Petra Kotáska, poražený kapitán – Lukáš Kašík – a jeho tým se museli spokojit jen s částkou deset tisíc korun.
Hroznová Lhota B tak po výhře ve 3.C třídě slaví v tomto roce double, neboť nakonec po právu získala titul nejlepšího týmu Hodonínska, protože ve finálovém mači byla lepší a hlavně střelecky úspěšnější ve druhém poločase, který definitivně vyřešil tajenku.