MIKULČICE SICE VYHRÁLY, ALE NA ZÁCHRANU SOUTĚŽE JIM TO STAČIT NEMUSÍ!

Main_fotbal-ilustr-17-6
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek / ilustr. foto | FOTO: Jaroslav Kolísek

MIKULČICE – Poslední zvonění v regionální, ale i okresní kopané, bylo o třetím červnovém víkendu v tomto kalendářním roce. V Okresní lize Hodonínska je postupující tým (TJ KOVO Ždánice) známý již delší dobu, naopak boj o setrvání v soutěži se protáhl až do posledfního (26.) kola. To se hraje dva dny (v sobotu čtyři, v neděli pak tři zápasy), takže sestupující celky budou známé až v neděli v podvečer.
Do Mikulčic přijeli borci z Podluží, kteří hráli pouze o čest, naopak domácí museli naplno bodovat a čekat na dobrou konstelaci výsledků v několika dalších soubojích.
Do první větší šance se dostali domácí ve 32. minutě, kdy po centru Patrika Kuchárka pálil z jedné mimo spoluhráč David Bečica. V závěru první půle nadělal hodně starostí domácímu gólmanovi trestný kop z kopačky Tomáše Vacenovského (37 let), který podle našich informací převezme od nové sezony trenérsko kormidlo v týmu Starého Poddvorova s tím, že stávající kouč Oldřich Rosypálek se přesune do Výkonného výboru tohoto klubu na Podluží.
Šest minut po obrátce měl gólovku na kopačce hostující kapitán Lukáš Kašík, ale v samostatném nájezdu napálil balon pouze do pravé tyče domácí svatyně. Po hodině hry dvakrát zahrozil domácí Kuchárek, bezgólový stav se ale neměnil. První změna přišla úderem 69. minuty, když po rohu Zdeňka Šebestíka mířil hlavou do černého z malého vápna Mario Sloboda – 1:0. Domácí dvojice si tuto situaci znovu zopákla o sedm minut později a protože Sloboda opět uspěl za mírného přispění hostující defenzivy, začalo být zřejmé, že tři body zůstanou v domácím držení. To se nakonec i potvrdilo!
„Kluci dnes zodpovědně bojovali a myslím si, že nakonec vyhráli zcela zaslouženě. Mrzí mě přístup OFS v Hodoníně, který dovolil, aby se důležité poslední kolo hrálo ve dvou dnech: bývá přece dobrým zvykem, že závěr soutěží se hrává v jeden den a v jeden stanovený čas, tady to ale bohužel neplatilo!,“ postěžoval si MIROSLAV BARTYZAL, předseda klubu TJ Mikulčice.
VÝSLEDEK 26. KOLA OKRESNÍ LIGY HODONÍNSKA:
TJ MIKULČICE – TJ STARÝ PODDVOROV 2:0 (0:0)
BRANKY: 69. a 76. Mario Sloboda,
ŽK: 3:2 (Ondřej Hubačka, Pavel Novotný, Patrik Zachara – David Skočík, Ondřej Veselský),
STŘELY NA BRANKU: 10:8,
MIMO: 10:3,
ROHY: 8:4,
ROZHODOVALI: František Marada (Želetice) – Luděk Bittner (Vnorovy) a Lubomír Hlavinka (Hodonín),
DELEGÁT: Lubomír Řičica (Hodonín),