Netradiční loučení se „školkou“

Main_skolky1
FOTO: Redakce

I tak se dá nazvat program v dubňanské MŠ, který si připravili malí žáčci se svými učitelkami, aby se rozloučili se svou mateřskou školou.
Už před týdnem byly, nyní již tradičně, pasováni do „řádu školáků“ za přítomnosti krále a královny, všech rodičů a prarodičů, sourozenců a ostatních příznivců této školy. Děti i ostatní účastníci si pořádně užili na zahradě školy a budou mít na co vzpomínat.
Ale to nebylo všechno. Ve středu 19.6.2019 si děti pozvaly rodiče, prarodiče, sourozence, aby jim představily působivý muzikál „Sněhurka“. Neobyčejné úsilí a pilná práce učitelek paní Anežky Herkové a Ludmily Grufíkové dokázalo děti vyburcovat k vynikajícímu výkonu ve svém muzikálu. Text i hudbu připravily paní učitelky tak, aby byl pro děti srozumitelný, snadný a krásný. Jedna ze tříd MŠ se proměnila v jeviště a hlediště zároveň, každý ze žáčků (předškoláků) tady měl svou roli a své místo. Třída ožila působivým dějem Sněhurky a jejích přátel trpaslíků a zvířátek, princem a taky zlou královnou a myslivcem. Všichni společně (včetně diváků) se loučili se scénou známou písničkou „V lese jó v lese na jehličí…. Bylo to krásné a myslím, že na takové představení se bude dlouho vzpomínat..
A co na to paní ředitelka Jana Ilčíková?
"Jsem velmi ráda, že mám v týmu kreativní, nadšené učitelky, které nad rámec svých povinností vytvoří tak pěkné představení. Hudbu i text složila mladá talentovaná učitelka Anežka. Se svou kolegyní daly dohromady divadlo, které ocenil i starosta Dubňan pan František Tříska, který byl pozván na představení o den později.
S dětmi se loučíme celý měsíc červen, pro předškoláky připravujeme ještě námořnickou noc ve školce a také DVD s videopřehledem toho, co jsme ve školce celý rok prožívali. Doufám, že děti budou na léta strávená v naší škole rády vzpomínat."

DISKUZE

comments powered by Disqus


15:26 | 07. Prosinec 2019
Zprávy

Mikulášský běh ve Veselí nad Moravou

List_mikulaskybeh-veseli

Ani sychravé počasí neodradilo účastníky Mikulášského běhu ve Veselí nad Moravou. Ve dvou okruzích – jeden pro děti – 350 m a velký okruh 5000 m běželo přes 60 účastní...

10:49 | 07. Prosinec 2019
Zprávy

Hodonínská rarita!

List_jap-tresen

HODONÍN - V centru Hodonína, ve dvoře Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) na Štefánikově ulici, jsme objevili ve druhé polovině listopadu nezvyklý jev: jsou zde dva s...

10:49 | 07. Prosinec 2019
Zprávy

Rady do zahrady - Něco pro zdraví

List_rady_do_zahrady

Ořešák královský stimuluje obranné reakce organismu v boji proti virům a bakteriím. Příznivě ovlivňuje funkci kloubů, žil a vaziv. Podporuje funkci slinivky, působí ...