LETOŠNÍ ROČNÍK LETOCHA CUPU OVLÁDLY SLOVENSKÉ HYJENY

Main_letocha-cup
VÍTĚZ TURNAJE-HYJENY-9.7.2019 | FOTO: archiv pořadatelů

VACENOVICE – Již 17. ročník turnaje v malé kopané, který se hrává ve Vacenovicích pravidelně pod názvem LETOCHA CUP, měly letos pod kontrolou slovenské Hyjeny, které se tak mohly po jednodenní akci radovat z poháru pro vítěze a finanční prémie ve výši 10.000 korun.
Loňský vítěz, družstvo Tour de..., skončil již ve čtvrtfinále, kde podlehl pozdějším vítězům 1:4. Do vinařské vísky na Hodonínsku letos zavítalo celkem 15 týmů, z toho kvarteto bylo od našich východních sousedů, tedy ze Slovenska.
„Týmy byly nalosovány do dvou skupin, přičemž v první bylo osm a ve druhé sedm celků. Do závěrečného finále pak postoupila z každé skupiny čtyři nejlepší družstva. Ve výborném světle se předvedl slovenský celek s názvem Hyjeny, který tady ve Vacenovicích vyhrál před dvěma léty. K překvapením letošního ročníku patřili borci, kteří si říkají 10 deka Poličanu a kteří padli až ve vyrovnaném finále jen těsně 0:1,“ zhodnotil krátce vydařené jednodenní klání pro NOVÉ SLOVÁCKO jeden z hlavních pořadatelů akce, RADEK PROCHÁZKA.
V boji o třetí místo musely přijít na řadu penalty, ve kterých měli pevnější nervy kluci z týmu Lišek. Pořadatelé vyhlásili a ocenili nejlepšího gólmana, kterým se stal Dominik Lipár z týmu Mordor trafor, hráče, za kterého určili Jakuba Kosorína a střelce, kterým byl osmigólový Adrian Gonda – oba z vítězných Hyjen. Navíc za fotbalové dovednosti (největší počet hlaviček – nakonec celkem 55) bral prvenství Martin Bártal (Hyjeny), za nejrychleji vypitý tuplák piva ve fantastickém čase 6,26 sekund se mohl z prvenství radovat několikanásobný šampion této kategorie, Jan Školař (1.FC Lesná) a celou pivní štafetu vyhrál s přehledem celek 1.FC Lesná. Ještě byla rozdána jedna zajímavá cena a tu si odnesl domů do krajského města Brna Radek Frolec (1.FC Lesná), který jako nejstarší hráč vydržel bez úhony celodenní horúčavy a dostal tak zaslouženě cenu Marka Jaštíka z Vacenovic za nejpozoruhodnější počin na tomto turnaji.
VÝSLEDKY PLAY-OFF:
ČTVRTFINÁLE:
Hodonín „91“ - Pipo team 0:1,
Mordor trafor – 10 deka Poličanu 1:2,
Klejvrti – Lišky 0:3,
Tour de... - Hyjeny 1:4,
SEMIFINÁLE:
Pipo team – 10 deka Poličanu 1:2,
Lišky – Hyjeny 0:1,
O TŘETÍ MÍSTO:
LIŠKY – Pipo team 6:5 na penalty,
FINÁLE:
HYJENY – 10 deka Poličanu 1:0.
(pol)

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...