VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE O MOJMÍRŮV POKLAD 2019

Main_mikulcice-hradiste
FOTO: archiv pořadatelů

Ve čtvrtek 27. června 2019 proběhlo předání cen vítězům IX. ročníku školní soutěže Slovanského hradiště v Mikulčicích s názvem O Mojmírův poklad.

Oblíbená soutěž probíhala během školního roku od září 2018 do června 2019 a zúčastnilo se jí v areálu památníku Velké Moravy v Mikulčicích 278 žáků 4. až 9. třídy.

Žáci jsou rozděleni do skupin a s pomocí pracovních listů každoročně na obměněné trase prokazují nejen své osvojené znalosti historie z období Velkomoravské říše, ale také rychlost, schopnost komunikace ve skupině, orientaci v terénu podle mapy a hledání odpovědí na předepsané otázky, luštění hlavolamu i poznávání předmětů ve stálé archeologické expozici. A to vše na čas!

A kdo byli ti nejlepší?

V mladší věkové kategorii obsadili všechny tři medailové pozice malí zahraniční hosté - žáci 5. a 6. třídy Základní školy Dr. J. Déreza z Malacek.

Mezi staršími žáky 3. místo získali žáci 7. třídy z horňácké obce Velká nad Veličkou a na 2. i 1. místě se umístily soutěžní týmy ze 7. ročníku valašské Základní školy Zašová, okres Vsetín.

Navzdory horku, které provázelo předávání cen ve Velké nad Veličkou i Malackách (do Zašové byly ceny zaslány poštou) se dnes žáci neskrytě a bujaře radovali z úspěchu a zasloužených originálních medailí s motivy velkomoravského gombíku a mnoha dárkových předmětů.

Vítězům soutěže O Mojmírův poklad blahopřejeme, všem ostatním školním týmům děkujeme za zájem i účast a všechny děti, jejich rodiče i pedagogy na prázdninový výlet na Slovanské hradiště v Mikulčicích. U nás je stále co objevovat a poznávat.

Otevřeno máme přes léto každý den včetně pondělí! Do areálu 2x denně v pracovní dny i o víkendech zajíždí prázdninový linkový autobusový spoj. Bližší informace jsou na našich webových stránkách.

Kromě poznání naší krásné historie se můžete procházet jedinečnou krajinou luk a lužních lesů, odpočívat, sportovat nebo si prohlédnout výstavu dětské malířské tvorby ze soutěže Čarovné barvy země. Oceněné práce jsou k vidění zdarma v přízemí návštěvnického centra, ostatní obrázky jsou soustředěny v galerii jako součást vstupu na vyhlídkovou věž.

O prázdninách vás srdečně zveme a těšíme se na vás!

DISKUZE

comments powered by Disqus


20:50 | 09. Říjen 2019
Zprávy

Krátký příběh se šťastným koncem

List_smajlik-podekovani

Nestává se to každý den a nestává se to každému. Syn ztratil telefon, když zapomněl mobil na kapotě auta a měl ohromné štěstí, že ho našla skupinka malých dětí, jdoucí...