Aktivní Veselan Pavel Olejník už není mezi živými

Main_olejnik
Na archivním snímku je Pavel Olejník (druhý zleva) | FOTO: Tonda Vrba

Veselí nad Moravou- Kdo by neznal v tomto městě a okolí živnostníka-zručného sklenáře, komunálního politika-radního města, sportovce, organizátora Pavla Olejníka. O to více v minulém týdnu šokovala širokou veřejnost zpráva, že Pavel už není mezi námi. Ač byl znám za života jako velký bojovník, kde také zaznamenal především řadu životních vítězství, tento boj prohrál. Nevyléčitelná zhoubná choroba mu vzala život 2. července v pouhých 54 letech. Poslední rozloučení s touto veselskou osobností proběhlo včera 8. července na místním hřbitově.
„V Pavlovi jsme ztratili člověka, který dokázal doslova „dýchat“ pro své nejbližší, pro svoji rodinu, pro sportovní oddíly, ve kterých působil, i pro své město … Vždy mě oslovovala jeho schopnost vyjádřit břitký a jasný názor, byť byl sebetvrdší, ale o to bližší pravdě a spravedlnosti, za kterou vždy bojoval. Zkušený živnostník, zapálený sportovec, ale i příjemný společník a obětavý občan svého města, který nikdy neváhal přiložit ruku k dílu tam, kde bylo třeba. Asi navždy ve mně zůstanou vzpomínky na Pavla z posledního roku, kdy už bojoval se zákeřnou nemocí-místo toho, aby se šetřil a odpočíval, on se o to více začal věnovat volejbalovým tréninkům, pořádání sportovních soutěží pro děti a dokonce i včelaření, které převzal po svém taťkovi … zkrátka tvrdý a obětavý chlap, jak má být …,“ okomentoval se smutkem v očích veselský starosta Petr Kolář úmrtí dlouholetého kamaráda, kolegy ze zastupitelstva, Pavla Olejníka.
Antonín Vrba
Na archivním snímku je Pavel Olejník (druhý zleva) při slavnostním otevírání lanového centra ve Veselí. Starosta města Petr Kolář je čtvrtý zleva.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...