Patnácté Javornické zpívání by neohrozil ani případný déšť

Main_javornicke-0
Ikona javornického folkloru Anna Kománková mezi diváky nechyběla (na snímku ... | FOTO: im

Javorník-Dvanáct folklorních sborů, skupin, muzik, sólistů a tanečníků, včetně dětí z javornické školky a školy, vystoupilo na místním travnatém pažitu udržovaného fotbalového areálu při tříhodinovém programu v pořadí už 15. Javornického zpívání. Největší starosti dělalo organizátorům deštivé počasí, protože předtím a v den akce v okolí vydatně sprchlo.
„Vzhledem k předpovědi, která naznačovala občasné přeháňky jsme posezení pro diváky i vystupující kompletně zastřešili, což tady v historii konaní ještě nikdy nebylo. Nakonec nás očekávaný déšť obešel. Ten ve stejnou dobu přerušil programy na folklorních slavnostech na Myjavě,“ řekl starosta Javorníka, Dalibor Procházka, který měl velkou zásluhu v této technické premiéře.
Mezi diváky přišla i horňácká legendární zpěvačka, místní Anna Kománková (91). Společně s letošním jubilantem, primášem a zpěvákem Martinem Hrbáčem (80) obdrželi od místního ženského sboru a vedení obce poděkování s dárky. (av)
fotky im:
0. Ikona javornického folkloru Anna Kománková mezi diváky nechyběla (na snímku první zleva).
1.S pěkným pásmem se představily v úvodu místní děti.
2. Horňácký sbor Chotár si při koseckých písních na pódiu i zaverboval.
3. Mezi hosty z přespolních účastníků byl i zástupce z Podluží soubor Kordulka s cimbálovou muzikou Matěje Kůrečky ze Starého Poddvorova.
4. Dvaaosmdesátiletého rodáka z Hrubé Vrbky sólistu Jaroslava Hrbáče doprovodila muzika s primujícím letošním jubilantem Martinem Hrbáčem.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY