Patnácté Javornické zpívání by neohrozil ani případný déšť

Main_javornicke-0
Ikona javornického folkloru Anna Kománková mezi diváky nechyběla (na snímku ... | FOTO: im

Javorník-Dvanáct folklorních sborů, skupin, muzik, sólistů a tanečníků, včetně dětí z javornické školky a školy, vystoupilo na místním travnatém pažitu udržovaného fotbalového areálu při tříhodinovém programu v pořadí už 15. Javornického zpívání. Největší starosti dělalo organizátorům deštivé počasí, protože předtím a v den akce v okolí vydatně sprchlo.
„Vzhledem k předpovědi, která naznačovala občasné přeháňky jsme posezení pro diváky i vystupující kompletně zastřešili, což tady v historii konaní ještě nikdy nebylo. Nakonec nás očekávaný déšť obešel. Ten ve stejnou dobu přerušil programy na folklorních slavnostech na Myjavě,“ řekl starosta Javorníka, Dalibor Procházka, který měl velkou zásluhu v této technické premiéře.
Mezi diváky přišla i horňácká legendární zpěvačka, místní Anna Kománková (91). Společně s letošním jubilantem, primášem a zpěvákem Martinem Hrbáčem (80) obdrželi od místního ženského sboru a vedení obce poděkování s dárky. (av)
fotky im:
0. Ikona javornického folkloru Anna Kománková mezi diváky nechyběla (na snímku první zleva).
1.S pěkným pásmem se představily v úvodu místní děti.
2. Horňácký sbor Chotár si při koseckých písních na pódiu i zaverboval.
3. Mezi hosty z přespolních účastníků byl i zástupce z Podluží soubor Kordulka s cimbálovou muzikou Matěje Kůrečky ze Starého Poddvorova.
4. Dvaaosmdesátiletého rodáka z Hrubé Vrbky sólistu Jaroslava Hrbáče doprovodila muzika s primujícím letošním jubilantem Martinem Hrbáčem.

DISKUZE

comments powered by Disqus


15:26 | 07. Prosinec 2019
Zprávy

Mikulášský běh ve Veselí nad Moravou

List_mikulaskybeh-veseli

Ani sychravé počasí neodradilo účastníky Mikulášského běhu ve Veselí nad Moravou. Ve dvou okruzích – jeden pro děti – 350 m a velký okruh 5000 m běželo přes 60 účastní...

10:49 | 07. Prosinec 2019
Zprávy

Hodonínská rarita!

List_jap-tresen

HODONÍN - V centru Hodonína, ve dvoře Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) na Štefánikově ulici, jsme objevili ve druhé polovině listopadu nezvyklý jev: jsou zde dva s...

10:49 | 07. Prosinec 2019
Zprávy

Rady do zahrady - Něco pro zdraví

List_rady_do_zahrady

Ořešák královský stimuluje obranné reakce organismu v boji proti virům a bakteriím. Příznivě ovlivňuje funkci kloubů, žil a vaziv. Podporuje funkci slinivky, působí ...