KRIZE KYJOVSKÉHO FOTBALU VYVRCHOLILA

Main_13-u_m__e_dom_c__luk___ml_nek__17__a_petr_hor__k__vpravo_-foto-3-46
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: ilustrační foto

VE DRUHÉM NEJVĚTŠÍM MĚSTĚ REGIONU SE BUDE OD PODZIMU CHODIT POUZE NA 1.B TŘÍDU!
REGION – Ve druhém dílu našeho hodnocení kopané na Hodonínsku se podíváme trochu více do některých klubů, které startují v krajských soutěžích.
HODNOCENÍ KRAJSKÉHO PŘEBORU Z POHLEDU FK MUTĚNICE
Konečné pořadí FK MUTĚNICE:
3. MÍSTO: 16 – 7 – 7, SKÓRE: 69:35, 55 BODŮ
Snaha Vinařů uhrát druhou příčku nakonec nevyšla. Více o tom ale už prozradí kouč Mutěnic VIKTOR LINHART: „Sezonu hodnotím celkově jako úspěšnou. Pravda je ta, že jsme chtěli urvat druhou příčku, o kterou jsme hráli do posledního kola, ale „doběhl“ nás bohužel náročný program, když poslední dva zápasy jsme jak výsledkově, tak především herně nezvládli. Během měsíce května 2019 jsme totiž společně s vloženými koly + krajským pohárem odehráli devět zápasů ve 28 dnech, což nás právě stálo onu druhou příčku. Bohužel se nám nepodařilo získat ani pohár, který jsme moc chtěli, když už jsme došli tak daleko: jinak ale pohár považuji za zcela zbytečný!“
Vinaři začali krátkou letní přípravu již 12. července 2019. Oproti loňskému létu sehrají jen dva přípravné duely a 1. kolo krajského poháru (v neděli 4. srpna od 17 hodin) na hřišti vítěze utkání mezi Šardicemi a Miloticemi. Mužstvo se zaměří především na tréninky, které se uskuteční výhradně na hřišti.
„Z kádru nám odchází Jaromír Valenta a Martin Doležal (oba do Šardic). Z dorostu nám vychází brankář Richard Konečný a Roman Weigl, kteří s námi absolvovali již loňskou sezonu, do přípravy se ale zapojí i další šikovní dorostenci: František Lamáček s Markem Mokrušou a vyhlížíme i návrat Patrika Lamáčka, který měl zdravotní potíže, tak se snad dá brzy do kupy. Ze Starého Poddvorova se vrací a do přípravy se zapojí Adam Michna. Z toho důvodu jsem po vedení nepožadoval žádná konkrétní jména, i když jednoho hráče na konkrétní post bych si dovedl představit, ale to by musel být rozdílový hráč, tak uvidíme,“ dal nahlédnout do mutěnické kuchyně její kormidelník Linhart.
S jakými ambicemi budou vstupovat Mutěnice do nastávající sezony? O tom již více opět Linhart: „Když jsem vloni přicházel, tak jsem měl ambice soutěž vyhrát, i když jsem její kvalitu moc neznal. Podzimní část mě v tom utvrdila, bohužel Start Brno byl nad naše síly a skupinu po zásluze vyhrál. Upřímně, po letošním losu nových divizí tu ambici již nemám. Namísto toho, aby se hrálo dojezdově nejvýhodněji, tak jedni pojedou na Jihlavsko (Břeclav, Lanžhot) a druzí (Hodonín, Bzenec) budou brázdit Olomoucko nebo co to je? Takže my se pokusíme navázat minimálně na poslední sezonu. Budeme se snažit hrát pohledný a útočný fotbal a pohybovat se v TOP 5. Postupně chceme zařazovat do sestavy naše dorostence, zkrátka bavit se BAVENDO FOTBALEM. S vedením jsem ještě nemluvil, možná nám naordinuje jiné, své představy,“ řekl na závěr trenér Mutěnic Linhart.
(pol)
VÍCE NAJDETE V NOVÉM SLOVÁCKU V ČÍSLE 15, KTERÉ VYCHÁZÍ 23. ČERVENCE 2019!

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...