VYDAŘENÝ TURNAJ DECHOVÝCH SESKUPENÍ V KOPANÉ!

Main_dechovky-fotbal
Na FOTCE je vítěz 6. ročníku tohoto turnaje - DH Sobuláci. | FOTO: archiv pořadatelů

SVATOBOŘICE-MISTŘÍN - Fotbalový turnaj dechovek se po roční pauze opět uskutečnil na fotbalovém hřišti ve Svatobořicích-Mistříně. Jednalo se už o šestý ročník tohoto neobvyklého muzikantského klání.
Hlavním smyslem celé akce je především setkání několika dechových hudeb bez hudebních nástrojů, zato ale v kopačkách a fotbalových dresech.
“Přes celý rok se spousta nás potkává na dechovkových festivalech, koncertech a různých kulturních akcích, ale tento turnaj je svým způsobem setkáním ojedinělým. Ve Svatobořicích-Mistříně panovala po celý den výborná atmosféra, ke které přispělo i pěkné počasí. Pravidelně se nám daří každý rok přivést aspoň jednu novou kapelu a tím průběh turnaje zpestřit. Letos se zúčastnili kromě Šohajky z Dolních Bojanovic a Sobuláků, hned tři nové kapely. A sice DH Blatnička, DH Miločanka a DH Gloria,” řekl na úvod organizátor vydařené akce, KRYŠTOF NEDUCHAL.
Turnaj byl zahájen v 10 hodin a divákům, kterými byli především rodinní příslušníci a členové kapel, nabídl deset zajímavých fotbalových utkání. Hrálo se systémem každý s každým, přičemž hrací doba jednotlivých zápasů byla vždy 2x10 minut. Rozhodčím celého turnaje byl Jiří Varmuža z Mistřína.
(pol)
VÍCE SE DOZVÍTE, POKUD SI V ÚTERÝ 23. ČERVENCE 2019 ZAKOUPÍTE NOVÉ SLOVÁCKO!

DISKUZE

comments powered by Disqus