DRUHÁ PORÁŽKA HODONÍNSKÝCH NAFTAŘŮ V KRÁTKÉ LETNÍ PŘÍPRAVĚ!

Main_fotbal-1-ho-zn

RATÍŠKOVICE – K dalšímu duelu v rámci letošní letní přípravy si divizní fotbalisté z Hodonína zajeli do sousedních Ratíškovic, kde přivítali loni ještě druholigové Znojmo. Hosté potvrdili, že zřejmě po právu sestoupili z profesionální 2. ligy u nás. Na jihu Moravy se jejich chaboučká obrana nevyvarovala množství fatálních chyb, ovšem nedůraz a chybějící větší sehranost na straně „domácího“ divizionáře rozhodly znovu o tom, že Hodonín ani v tomto souboji na body nedosáhl.
Hodonín, který „zapomněl“ na obsazení pozice hlasatele tohoto utkání, byl lepším týmem v prvním dějství, přesto již od 4. minuty prohrával, když po prudkém centru zleva uklidil v pohodě kulatý nesmysl do svatyně Libora Koníčka pohotově Milan Moravec – 0:1.
Ještě do první dvacetiminutovky byl ale stav 1:1, když se parádně prosadil prudkou ranou do levého horního růžku znojemské branky záložník Papa Saltigué Massamba Dione. V závěru první půle měl dobrou možnost ke skórování David Michna (na zkoušku z Krumvíře), ale po kiksu znojemské defenzivy napálil balon jen těsně vedle levé tyče do autu.
Ve druhém poločase mělo více ze hry Znojmo, které nakonec dokázalo vsítit i vítěznou branku. Stalo se tak v 69. minutě, kdy zaváhání Josefa Chromečka (Dolní Bojanovice – naposledy nižší soutěž v Rakousku) využil tvrdou ranou na vzdálenější tyč Kevin Doublette – 1:2.
Zápas pro poražené ukázal, že do startu dalšího ročníku bude práce nad hlavu: mužstvo se musí hodně rychle sehrát a najít pokud možno co nejdříve společnou řeč! Viděli jsme sice určité náznaky fotbalové moderny, ale těch nebylo bohužel tolik, aby fanda hodonínské kopané mohl jásat.
Další přípravný duel čeká na FK Hodonín již tuto sobotu (od 17 hodin) na Slovensku v Malženicích.