BARBORA ZMEKOVÁ A HOSTÉ

Main_zmekovaahoste
nádvoří Panského dvora / 31. 7. | FOTO: LK

Veselí nad Moravou, nádvoří Panského dvora / 31. 7.

Hudební večer pod taktovkou festivalu Beseda u Bigbítu, v rámci kterého se nám představila mladá pianistka a písničkářka Barbora Zmeková s hosty.

Bára Zmeková, pianistka a písničkářka, jejíž hudba se pohybuje na pomezí žánrů jazzu, folku, klasické hudby a jemné elektroniky, se poprvé na české hudební scéně objevila v roce 2013 po vydání svého debutového alba Ještě kousek. Od té doby koncertně navštěvuje kluby a festivaly po celé České republice (Colours of Ostrava, MišMaš party, United Islands) i v zahraničí (Ljubljana, Melbourne, Budapešť, festival Banát v Rumunsku aj.). V roce 2015 se spolu s kapelami DVA, Zrní, Mucha, Bratři Orffové a dalšími podílela na vzniku kompilace Hommage Bulisovi a v říjnu 2016 předskakovala na koncertě švýcarské zpěvačky Sophie Hunger v pražské Akropoli. Aktivně se podílí na české alternativní hudební scéně, její hudba se stala součástí kompilace Superhrdinky nebo AKT - Kittchen. Pro její živá vystoupení je velmi příznačná intenzivní atmosféra. Posluchači její koncerty označují jako “soul trip” nebo “poezii v hudbě”.

DISKUZE

comments powered by Disqus


08:29 | 09. Srpen 2019
Zprávy

O pohár starosty

List_sdh-vrbka

Jednodenní soutěž o pohár starosty obce Hrubé Vrbky v požárním útoku mužů a žen zařazenou do soutěže Grand Prix Hodonín připravují horňáčtí hasiči na 18. srpna se ...