Lidé si vyrazili v neděli na trh na zámek

Main_milotice-trh
Příjemné počasí hrálo do karet pořadatelům Trhu místních produktů v milotické... | FOTO: bum

Milotice - Plné parkoviště aut a a zaplněné i další přilehlé odstavné plochy v okolí zámku svědčily o neobyčejném zájmu návštěvníků o Trh místních produktů, který se konal v neděli 22. září v zámeckém areálu v Miloticích. Lidi z blízkého i vzdáleného okolí přilákala nejenom nabídka lokálních pochutin – vína, medu, povidel, sádla nebo bramborových lat, na které se stála fronta, ale také kulturně-zábavný program pro děti i dospělé a v neposlední řadě pěkné slunečné počasí babího léta. Půvabné prostředí okolí zámku a příjemná atmosféra společenské události byla dalším bonusem nedělního výletu.
Velkému zájmu a zaslouženému obdivu se těšila reprezentativní výstava bohatě vyšívaných „fěrtúškú“, zástěrek, které se nosily jako součást kroje. Jejich majitelem je sběratel krojů a vyšívač Ladislav Lunga z Milotic. Této zálibě se věnuje už celé čtvrtstoletí, sbírá krojové součásti ze severního a jižního Kyjovska. Jeho kolekce čítá více než dva tisíce kusů a v minulosti vystavoval například i v prostorách Senátu.

DISKUZE

comments powered by Disqus


20:50 | 09. Říjen 2019
Zprávy

Krátký příběh se šťastným koncem

List_smajlik-podekovani

Nestává se to každý den a nestává se to každému. Syn ztratil telefon, když zapomněl mobil na kapotě auta a měl ohromné štěstí, že ho našla skupinka malých dětí, jdoucí...