Pozvánka na koncert - Blues Challenge

Main_blues-nick
V galerii pod článkem naleznete plakáty k akci | FOTO: archiv pořadatelů

Blues Challenge

Kulturní dům Strážničan ve Strážnici ve spolupráci s Českou Bluesovou asociací pořádají první ročník České Blues Challenge, který proběhne 5. října 2019. Česká Blues Challenge je celostátní soutěž Českých bluesových kapel, jejíž vítěz je následně přihlášen do mezinárodního kola, tzv. European Blues Challenge, kde má možnost a čest reprezentovat Českou republiku, potažmo Českou bluesovou scénu v rámci prestižního celoevropského klání. Příští kolo European Blues Challenge bude jubilejní, desáté a bude se konat v Holandském Zaandamu, 17. a 18. dubna 2020.

Letošními finalisty České Blues Challenge jsou Wband, Mo/Fo Cat Clarion, Tom Jegr & Gang a The Peanuts. Každý z finalistů vystoupí živě 5. 10. v krátkém bloku a bude hodnocen odbornou mezinárodní porotou, která je letos ve složení Milan Tesař (hudební publicista a rozhlasový redaktor), Luboš Kadlec (ředitel městského kulturního střediska Vyškov), Ondřej Fišer (profesionální muzikant), Andrzej Matysik (šéfredaktor časopisu Twoj Blues) a Kjell Inge Fisher Brovoll (umělecký ředitel festivalu Blues in Hell, profesionální muzikant). Přivítáme i vzácného hosta, Freda Delforge, šéfa organizace France Blues. Přijďte podpořit soutěžící kapely i Českou bluesovou scénu, 5. října ve Strážnici, začátek v 16 hod. Po soutěžních vystoupeních a vyhlášení vítěze České Blues Challenge bude následovat koncert vynikajícího amerického blues-rockového muzikanta, Nicka Schnebelena, který již v České republice vystupoval a jistě není domácímu publiku neznámým jménem. Podrobnosti k akci najdete na sociálních sítích Czech Blues Association a na webu czblues.cz, vstupenky v předprodeji nebo na místě.
Lucie Kalábová

Strážnické publikum čeká jedinečná podívaná, americký kytarista NICK SCHNEBELEN. Jednou z prvních věcí, které na Nickovi objevíte, je jeho odhodlání hrát a užívat si hudbu. Silný a odhodlaný, tak stručně popisují novináři Nickův přístup k hraní na kytaru a zpěvu. Sám o sobě říká, že se mu líbí věci, které jsou velmi silné a jednoduché.
Do povědomí se Nick Schnebelen zapsal jako člen Trampled Under Foot, rodinné skupiny v Kansas City, která byla založena v roce 2004 a vyhrála v roce 2008 mezinárodní Blues Challenge v Memphisu. Nick byl také vybrán pro „Albert King Award“ jako nejlepší kytarista v soutěži. Tato kapela byla nominována v roce 2012 jako kapela roku na Blues Music Awards a toto ocenění pak získala v roce 2014.
Většina lidí si myslí, že takto Nick začal, ale jeho hudební kořeny jsou mnohem hlubší. Jeho matka a otec byli profesionální muzikanti, jeho babička byla zpěvačka velké skupiny, jeho dědeček hrál na kytaru a byl členem kapely již ve dvacátých letech.
"Víte, hudba byla v mé krvi po generace," říká Nick.
Walter Bartoš

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY