Dolnobojanovští senioři zaplnili Obecní dům

Main_bojanovice-seniori
Spokojení senioři zaplnili Obecní dům v Dolních Bojanovicích. | FOTO: Tonda Vrba

Dolní Bojanovice-Už čtvrtým rokem se baví místní senioři při společném setkání, které pro ně připravují pracovníci Obecního úřadu. Do prostor Obecního domu jich zavítalo 23. října přes dvě stě a byli hodně spokojeni jako z jejich účasti nakonec samotní organizátoři.
„Už v prvním roce akce jsme byli překvapeni návštěvností. Stačilo udělat plakát a akci zpropagovat v rozhlase. Druhý rok už si to důchodci sami mezi s sebou poříkali a na setkání se těšili. Horní hranice věkového omezení není, spodní hranice je určena důchodovým věkem. Den seniorů je samozřejmě určen i pro zdravotně postižené občany a někteří ho pravidelně navštěvují,“ osvětlil průběh akce a zájem starších lidí kulturní referent a jeden z pořadatelů, Michael Purmenský.
V sále Obecního domu bylo připraveno zástolí s drobným občerstvením, podávala se káva a nalévalo dobré víno od místních vinařů. Sešlo se přes šedesát vzorků, které vinaři do degustace k tomuto dni darovali.
Připraven byl také bohatý kulturní program, který zpěvem na úvod zahájila zpěvačka Marcela Červenková. Za doprovodu cimbálové muziky Zádruha, která hrála celý večer, vystoupil také horňácký zpěvák Jaroš Hrbáč a v mezičasech bavil návštěvníky oblíbený lidový vypravěč Jurka Miškeřík z Hrubé Vrbky. Na pódiu se také ukázal také místní dětský folklorní soubor Slunéčko s pásmem „pradleny“. Připravená tombola se těšila velkému zájmu seniorů. Kdo si zakoupil lístek za symbolickou cenu, tak měl jistotu, že si k domovu poté odnese cenu.
„Je to tu ohromné, vůbec nic mně tu nechybí. Pořadatelé se o nás maximálně postarali. Rok od roku je to lepší,“ pochvalovala si rozveselené prostředí nejstarší účastnice, téměř devadesátiletá Marie Polášková. Nejenže si s kamarádkami u stolu družně vykládala, ale bylo ji také vidět v tanci před muzikou.
„Jsem moc ráda, že se Den seniorů ujal. Škoda, že kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu mezi nás nepřišla nejstarší obyvatelka Růženka Komosná, která nedávno oslavila úctyhodných devětadevadesát let. V kroji byla letos vidět ještě na Václavské hody,“ řekla k neúčasti ikony kulturně-společenského dění v obci, starostka Eva Rajchmanová.
„Naše babičky, dědečci a starší občané jsou ti, kteří nám předávají jednak životní moudrost a rady, ale i tradice a kulturu která je s naší obcí spojená. Takže jsme rádi, že pro ně můžeme aspoň něco udělat jako třeba tuto příjemnou akci, která se u našich seniorů těší velké oblib,“ shrnul úspěšné setkání Michael Purmenský.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY