Požehnání papeže Františka vacenovskému dítku

Main_papez-ns
FOTO: Soukromý archiv

Vacenovice-Snad největší zážitek plný emocí z nedávné Národní poutě do Říma k 30. výročí svatořečení Anežky České si přivezli domů rodičové dvou a půl měsíční Editky Anežky Bábíkové z Vacenovic. Když se zdravily početné řady věřících s papežem Františkem při projíždění papamobilu po ulici, vůz náhle zastavil a člen ochranky hlavě katolické církve přinesl z davu zabalené dítko v povijanu. Svatý otec batoleti požehnal a zde jsou životní pocity maminky, Ludmily Bábíkové, které poskytla Novému Slovácku.
"Byl to neuvěřitelný zážitek, který se těžko popisuje. Ale, když jsme se o tom bavili s manželem, shodli jsme se, že po narození našich dcer to byl zatím nejsilnější okamžik, který jsme v životě zažili. Papeže Františka vnímáme jako mimořádnou osobnost a oslovuje nás velmi svou nestrojenou lidskostí, kterou nám potvrdil i v bezprostřední blízkosti. A nevztahujeme požehnání jen na dcerku nebo naši rodinu, ale jak řekl P. Martin Holík, ředitel Rádia Proglas, je v tom hluboká symbolika požehnání nové generaci našeho národa, který už nebude zatížena lety totality a bude hledět dopředu."
Ve skupince z Vacenovic, ale také početné z Dolních Bojanovic, byla starostka obce Jana Bačíková. "S rodiči jsem měla možnost také se zúčastnit slavnostní poutě, kterou pořádal Řád Maltézských rytířů - České velkopřevorství. Tento řád zajišťoval pouť prioritně pro handicapované, ale několik míst nabídl i dalším poutníkům. Po příletu do Říma jsme všechny cesty na mše svaté do nádherných bazilik absolvovali autobusy, které byly vždy doprovázené policejní eskortou. Vrcholem Národní poutě byla Papežská audience. My jsme ji s handicapovanými prožili v papežské aule, kde Svatý otec osobně všechny postižené pozdravil a obdaroval dárkem. Pokračování audience jsme sledovali na velkoplošné obrazovce. České vlajky ovládly náměstí Svatého Petra. Všichni jsme byli hrdí na Svatou Anežku, na český národ!", doplnila Bačíková k události, která se určitě zapíše do bohaté obecní kroniky Vacenovic. (av)
Foto archiv rodiny Bábíkovi)

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY