Na hodonínských Očovských loukách by mohl vzniknout nový rekreační přístav

Main_vizualizace-web
Vizualizace Očovské louky přístav | FOTO: Soukromý archiv

Až 80 plavidel by mohlo v budoucnu kotvit v novém rekreačním přístavu, který by měl vzniknout na pomezí Očovských luk a lesa v jedné z okrajových částí Hodonína. Variantu již doporučili také hodonínští radní. Záměr vybudovat v Hodoníně přístav trvá již 9 let.

Hodonín – Radní přitom požadují, aby Ředitelství vodních cest ČR pokračovalo právě s touto variantou umístění přístavu v projekčních a přípravných pracích pro přístav v Hodoníně. „V posledních pěti letech vzniklo několik studií a variant umístění budoucího přístavu na staré Moravě i mimo ni, včetně propojení s plavební komorou, která má vyrovnávat přibližně metrový rozdíl hladin současné i staré Moravy. Proti některým variantám umístění přístavu se v minulosti postavila část veřejnosti, především kvůli blízkosti obytné zástavby,“ uvedl mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček. Varianta přístavu U Jezu na hraně Očovských luk a lesa se zdá jako nejvhodnější právě proto, že návrh zohledňuje větší vzdálenost od obytných domů stejně jako potenciál rozvoje přístavu. Přístav s kapacitou 80 plavidel by měl být na hlavní tok řeky Moravy napojený vybudovaným plavebním kanálem. Ten by měly chránit protipovodňová vrata. „V další fázi příprav budou následovat biologické průzkumy území a dopracování záměru pro proces posuzování vlivů na životní prostředí,“ doplnil Dalibor Novák z odboru rozvoje města.
O vybudování rekreačního přístavu se v Hodoníně mluví přibližně devět let. „Za tu dobu vzniklo několik studií, posudků a uskutečnila se řada jednání. Jejich intenzita nabývá na síle zejména v posledních dvou letech v souvislosti s plánovaným napojením Baťova kanálu na řeku Moravu u Rohatce. To má být hotovo do roku 2023 a malá plavidla se pak z Baťova kanálu dostanou až k Hodonínu,“ dodal ještě mluvčí hodonínské radnice.

DISKUZE

comments powered by Disqus


08:47 | 06. Srpen 2020
život v regionu

Baťák pozpátku

List_verlari-dodonin-logo

Návštěvníci Baťova kanálu si v neděli 26. 7. a pondělí 27. 7. užili exkurzi do historie veslování. Proběhl zde první ročník akce Baťák pozpátku. Cílem jízdy bylo pro...

08:19 | 06. Srpen 2020
Zprávy

Nulté kolo dětského kvízu

List_kviz-nasedlovice

V Násedlovicích v historických prostorách panské sýpky proběhlo nulté kolo dětského kvízu. Jednalo se o zkušební kolo. Chtěli jsme zjistit, jestli děti o tuto formu s...