DIVIZNÍ FK HODONÍN MÁ ZA SEBOU PRVNÍ DUEL LETOŠNÍ ZIMNÍ PŘÍPRAVY!

Main_fotbal-02
ilustrační foto | FOTO: Jaroslav Kicl

HODONÍN – Divizní fotbalisté Hodonína hráli v sobotu na vlastní umělce hřiště „U Červených domků“ proti třetiligovému Znojmu, a i když svěřenci kouče Pavola Švantnera prohrávali do poločasu 0:3, rozhodčí Luboš Drozdy ze Bzence nakonec napsal do Zápisu o utkání konečný výsledek se dvěma trojkami – 3:3!
Domácí se v první půli prezentovali častými technickými chybami a po zbytečných ztrátách míče dokázal třetiligista z města okurek a kvalitního vína tvrdě trestat. Ve 33. minutě ztratil balon před vápnem Ricardo a hosté šli do vedení – 0:1. O minutu později chyboval na půlce Švantner, který rovněž ztratil míč, soupeř podnikl rychlý útok a po přihrávce mezi domácí stopery a špatném pokrytí soupeřova ofenzivního útočníka se Znojmo raduje z druhého úspěchu – 0:2. To ale nebylo vše, neboť v poslední minutě prvního dějství hrubě zaváhal ve vlastním pokutovém území Michna (nastoupil do utkání ve 13. minutě místo Kyselky, který po hlavičkovém souboji se soupeřem byl se sešitou hlavou odvezen do nemocnice), aby po další zbytečné ztrátě balonu umožnil soupeři navýšit vedení na 0:3.
Úvod druhé půle začali dobře domácí, když hned po dvou minutách byl ve vápně Znojma faulován Švantner a z nařízené penalty se prosadil obránce Dressler – 1:3. Za tři minuty po kontaktní brance udělali hrubici i Znojemští a to potrestal střelec Konečný (2:3). Na zřejmě zaslouženou plichtu dal parádní tečku v samém závěru Švantner, který poslal kulatý nesmysl z dobrých 20 metrů mezi tři znojemské tyče – 3:3.

VÝSLEDEK:
FK HODONÍN – 1.SC ZNOJMO 3:3 (0:3)

Statistika utkání:
Góly za Hodonín: 47. Dressler z PK, 50. Konečný a 90. Švantner, ŽK: 1:1 (u domácích ji viděl již po pěti minutách Sasín),
55 diváků,
hráno v sobotu 18. ledna 2020 při teplotě vzduchu – 0, 5 C.

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepší hosté ze Znojma, v tom druhém se více dařilo domácím. Konečná remíza je zřejmě spravedlivá. U FK Hodonín to byla zatím špatná souhra v obranné hře, ale snad si to časem ještě správně sedne, neboť jsme stále jen na začátku zimní přípravy. Sympatický výkon podali v domácím dresu noví hráči (Mihál, Petrák), přidali se i Ricardo se Švantnerem. Chválíme kouče Hodonína Pavola Švantnera, že dává v přípravě prostor dorostencům a mladým hráčům, což se zrovna v tomto městě dříve „nenosilo“!

VÍCE O PRVNÍM TRÉNINKU TÝMU FK HODONÍN HLEDEJTE VE 2 VYDÁNÍ NOVÉHO SLOVÁCKA, KTERÉ VYCHÁZÍ V ÚTERÝ 21. LEDNA 2020!